Datora elektrības patēriņš

negribējas meklēt datora dokumentāciju,bet cik apmēram kw diennaktī paterē stacionārais majas dators....

Maverick  3 1 Vidēji kādas 6-10 kW/h

oHo    1 Dokumentācijā tas nemaz nav rakstītts, arī uz barošanas bloka rakstītā jauda neko nenozīmē, to tā ir maksimālā. Reāli elektroenerģiju patērē katra datora komponente - pamatplate, procesors, videokarte, diski (jo vairāk un jaudīgākas komponentes, jo lielāks patēriņš).
Bet vidēji patēriņš ir ap 200-300W/h, kas diennaktī sanāk ap 5-7kW, attiecīgi 35-49 reģionālās kapeikas.

Maverick      oHo - neaizmirsti vēl no vienas puses, ka nāk klāt monitors un varbūt vēl visādi citādi pribambasi, no otras - jaunu samazina visādi tur energoekonomējošie režīmi u.t.t.

edmunds      skatoties kaads dators un vai darba vai sleep reziimaa.
es intereses peec pieliku energijas skaitiitaaju kursh raada gan momentaano jaudu gan kwh, un sapratu ka dazi no maneejiem teree 45w ar monitoru darba reziimaa un 15w sleep (eee box ar 17" LCD), jaudiigaakais 250w darba un 70w sleep.

patiikams bija arii Hp e-pc kursh neskatoties uz 6 gadu vecumu maak teereet 45w darba reziimaa. jauki :)

Spicis    1 Jā, viss slēpjas pašā datorā. Lielākais pārsteigums ir izslēgta PC patēriņš: 10-30W Tātad, ja neapgādājamies ar gala slēdzi (kaut vai pagarinātāju ar slēdzi), tad neveicot nekādus uzdevumus varam rēķināties ap 20w nelietderīgu patēriņu. Pēc mērījumiem, darbībā patēriņš ap 200w. Protams, viss precīzi nosakāms katram komplektam individuāli.

riks      baroklis 200 - 300 W mēdz būt. monis ap 150 W?
diennaktī gan tērē kWh, nevis kW.
atšķirība kā km/h (ātrums) no km (attālums).

selerija      www.latvenergo.lv

cilveex      nau jau zināms kāds tev aparāts mājās. vidēji? nu, 150-200w. bet jāpieskaita monis, vel ap 30/40w.
un pat to, ka "izslēgts" rij ka tik turies, pilnīga patiesība, uz nakti REĀLI jaatslēdz no strāvas, jo tas pac lcd, ar pogu izslēgts var patērēt joprojām 10-15w. laptops, ja joprojām vads pie strāvas, bet pats izslēgts vienalga pieklājīgi patērē elektrību.
karoč, ap 25w būs, jo varbūt modēms un tā....

vispār jau, ja tā pavisam vispār:), visas elektroierīces ir jāslēdz ārā no tīkla, kad tās netiek izmantotas - tv, video, audio, pc, ļapi... tas tā, vēlams. vismaz jau nu ejot uz darbu, ja neviena nav mājās. tas tā, ieteikums...

Modris_D    2 Nu, vispār tā sanāk, ka bez īpašas nepieciešamības datoru nevajag turēt ieslēgtu. Patēriņi dažādiem datoriem ir dažādi un tie mainās atkarībā no darba režīma, bet vidēji var rēķināties, ka ir it kā ieslēgtas divas vidējas jaudas kvēlspuldzes,
piem., 0,075 kw x 2 x 24 h = 3,6 kwh/dienn. Un vēl. Pareizi šeit cilvēki raksta, ka pat atslēgta elektroierīce (jebkura), ja vien nav atslēgts t.s. gala slēdzis (vai izņemta kontaktdakša), uzrādīs kādu patēriņu. Agrāk tas varbūt nebija tik aktuāli, bet tagad, pie šīm elektroenerģijas cenām... Tā, ka ir par ko padomāt.
2013-11-07

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu