Startējoties datoram parādās uz monitora ekrāna līnijas.

Startējoties datoram parādās uz monitora ekrāna līnijas.Kad startējās dators uz monitora ekrāna parādās teksts cmos setings wrong. cmos settings memory size wrong. Tālāk jaspiež taustiņš f2, lai startētu datoru. Pēc kāda laika parādās joslas ar līnijām uz monitora ekrāna ( līdzīgs kā foto). Gaišajas joslās virsū strīpas(vertikālas). Mēdz būt, kad līnijas parādās pa visu monitoru. Dažreiz augšējā monitora malā nav joslas ar līnijām, bet pēctam parādā pa visu monitora ekrānu. Mēdz būt aizņem mazu daļu monitora ekrāna.(kreisajā pusē monitora ekrāna). Brīžiem kādu laiku pēc f2 taustiņa nospiešanas vispār līnijas neparādās, paliek monitora ekrāns melns. Nākas pārstartēt datoru un spiest f2 taustiņu. Pēc līnijām uz datora monitora ekrāna centrā parādās zilzs rinķītis un viss. Mēdz būt kad pēc pēc pāris reizēm datora restartiem dators strādā. Mēdz būt kad vajadzīgas vairākas stundas. Līnijas neparādas kad esmu internetā vai darbojos ar kādu programmu. Kāds varētu būt cēlonis, kad parādās līnijas? Kāds ar to ir saskāries? Melnās līnijas nav, kas ir foto labajā malā( atradu interneta, jo man nav digitāla fotoaparāta, lai nofotografētu). Reti ir tā, kad ir vairākās krāsas joslas ar vertikālām līnijām pāri monitora ekrānam, attēls pakustās horizontāli uz kreiso un labo pusi un atkal ir japārrestartē.

fargo (2013-02-15 15:34)      kādi dzelži ir mainīti? sistēmbloks tīrīts? bios atjaunināts? problēmas reti rodas pēkšņi.
varētu minēt, ka bios baterija ir nosēdusies.
bet par zebru uz monitora... esi mēģinājis startēt safe mode vga(enable vga mode) variantā? ja ne, tad pamēģini un pavēro, vai videodefekti būs joprojām.
cita videokarte ir mēģināta? cits monitors ir mēgināts? visi kabeļi ir nomontēti un piemontēti pa jaunam? RAM moduļi ir izņemti un iemontēti atkal? kādas ir videokartes temperatūras pie parastās slodzes? baroklim nav bijuši lieli stresi?

Firestarter (2013-02-15 18:03)      ka nau ta nau, uz miskasti!

Ljekainiitis (2013-02-15 20:41)      1. CMOS baterija tukša (parasti CR 2032) Nopērkama da gandrīz jebkur.
2. Videokartes atmiņa pagalam.

Izskatās , vienkārši jaunu kompi prasās.

[SF] (2013-02-15 22:26)      Ja CMOS setings wrong, tad ar BIOSU kautkas nav kārtībā. Ja viss ir bijis kārtībā un pēkšņi nav, lētākais ar ko sākt būtu nomainīt mātesplatei bateriju, to mazo tabletīti. Tad vēlams biosu salikt kā minimums pēc noklusējuma (angliski būtu pēc defaultiem settingiem)
Nu, a tad jau jāskatās, kā slimnieks jūtas, ir labāk vai nav..

av2 (2013-02-16 15:26)      un "protams", ka no zila gaisa "pats no sevis" taa saakaas?

purify (2013-03-12 10:40)      pareizi saka ljekainiitis - iznjem aaraa no maatenes to bateriju (nav garanteets ka 2032) un nomaini.. peec idejas biosiem vajadzeetu aiziet.. ja neaiziet.......

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu