Datoru ārējie diski un USB 3.0-3.1 ligzdas.

Piņķerējoties pa netu ar fleškām , uzskrēju virsū datoru ārējiem diskiem ,nedaudz papētīju tos.
Radās pāris jautājumi:

1) Par fleškām izlasīju ,ka it kā esot lietošanas derīguma ilgums ,ka varot ierīce pēc kaut kāda laika neprognozējami atdot galus.

Tad jautājums , vai ārējie diski arī mēdz paši no sevis nosprāgt ,ja stāv ,teiksim,nekustināmi plauktā vai atvilktnē ,netiek tiem darīts pāri? Lai nav tā ,ka ieliec ko glabāties , bet pēkšņi faili zuduši.
Turklāt tie maksā arī , nav jau flešku cenā ,tādēļ arī radās šis jautājums.
-------------------------------------------
2) Otrs jautājums par USB ligzdām , tagad zinu ,ka vizuāli USB 2.0 neatšķiras no 3.0 versijas , atšķirība tikai jaudā ,veiktspējā un datu pārsūtīšanas ātrumā , vēlos zināt , vai 3.1 un 3.0 arī vizuāli ir līdzīgas ,var spraust 3.1 iekš 2.0; 3;0 ligzdas , atšķirsies tikai jauda ,veiktspēja un ātrums?

Vienkārši domāju ,ja nopirktu ārējo disku ar 3.0 usb ligzdu , pēc laika nopērkot citu kompi , tur nākotnē varbūt vairs nebūs tas 3.0 ,bet gan 3.1 vai krutākas ierīces ,lai nav tā ,ka pēc kāda laika netiec atkal saviem failiem klāt ,jo redz datorā var nebūt konkrētas formas ligzdas!

Centos netā atrast starp abām trešajām to ,ar ko tās abas atšķiras viena no otras , sapratu tikai par pārraidīšanas jaudu, ātrumu , ka 3.1 ir 2x ātrāka par 3.0 , bet par abu vizuālo atšķirību neko neatradu , tikai galvu sajaucu ar lieku informāciju ,ar krutiem tunderboltiem un usb-c...

Bet interesē tikai 3.0-3.1 iespējas , atšķirības - par fiziskajām to atšķirībām it kā visu uzzināju , tik vēl nezinu vai abas vieno viens kontakts , vai nevajag speciāli citu caurumu - vienu priekš usb3.0 , citu 3.1 versijai?

Varbūt ir arī bezvadu ārējie diski , kas līdzīgs bluetooth tehnoloģijai vai tās iespējām?

Drole      mamma G >> "Can I use USB 3.1 in a USB 3.0 slot?" , "Are there wireless external hard drives?" utt., utjpr 2019-01-23 18:55

neko    1 1) Derīguma termiņš ir visiem datu nesējiem.
Mehāniskajiem diskiem parasti vismaz 5 gadi, SSD - vismaz 2, bet tas ir ļoti nosacīti; ir modeļi, kas teorētiski saglabās informāciju pat 30 un vairāk gadus.
2) USB 2.0, 3.0, 3.1 atšķiras tikai ar ātrumiem. t.i. tas patiesībā ir ātruma apzīmējums (nu vismaz priekš lietotāja).
Savukārt USB-A, USB-C, Mini USB, Micro USB ir populārākie konektoru (jeb kā tu nosauci "caurumu") tipi, kas visi var tikt izmantoti jebkurā no ātrumiem. Un ir pārejas no jebkura uz jebkuru no nosauktajiem tipiem.
2019-01-23 19:04

fargo    1 cilindra cietņu darbības laiks nav tā īsti izmērojams. kad tu nopērc jaunu, pat salīdzīnoši labu wd, tur var uzrādīties miljons ieraksta kļūdu smārta.

vienkārši runājot, tie ir cikli un cik to paiet, tad ar katru cietnis "mirst". tikai nav tik traki. lasīšanas programmas labo kļūdas, pāradresējot nederīgos sektorus uz derīgajiem. kad tas viss sasniedz noteiktu, kritisko līmeni, cietnis mirst. sākumā ir simptomi - atslēdzās sistēma, restartējas utt. dati tiek parrakstīti un pārrakstīti. vienā brīdi ir kirdik.

kad tu adminē lielākus datu masīvus, tad tiek turēts "īkšķis uz pulsa", kas notiek ar cietņiem. to nav viens, ne desmit. tie ir masīvi, kuros dati ir replicēti. un pat ja nobrūk, nekas nav zudis. tās ir tādas kā cietņu atvilktnes, tur nav tā, ka pa vienam kaut ko kāds maina.

par mājām. nu, nevajag visas svarīgākās dzīves bildes turēt vienā cietnī ar naivu pri naivu cerību, ka tā viss vienmēr arī paliks. nepaliks. glabā gūgle diskā, vai vēl kaut kur. es nezinu, bet man rezervēt privātos datus liekas "pari bortam."

tāpēc datu bankās ir jāglabā. jā, tas maksā. a kas ne-maksā, tas raud. dzīve...
2019-01-23 21:23

gsx    1 USB-3 portam iekšā parasti redzama zilas krāsas plastmasa, USB-2 tur viss melns.
USB-3 portam vajadzētu būt arī 5 kontaktiem, nevis 4 kā USB-2.
2019-01-23 23:26

av2    1 USB 3.1 ir sarkans plasmasinnss iekssaa, usb 3 - zils.
Flaskas lietoju kopss...vinnas paraadiijaas vispaar. Veel neviena nav nosprragusi. Vienu nosvilinaaju pats, saaku nenormaalos apjomus gruziit iekssa (pc back up), paarkarsa naturaali, izcepaas.
Areejie cietie, nu , tie kas man vismaz ir, laikam 6 TB, ir ar visaugstaako garantiju (5 gadi), kautkada gaaze iekssaa, paradzeeti serveriem utt. Iet jau entos gadus, zero probleemu , bet lietoju tikai maajaas kaa audio/video serveri . Bet, es domaaju, ka viss kas ir mehaanisks ir....nu nav tur nekas muuzziigs.
Svariigas lietas jaakopee DV-R , BR-R, vai vismaz otraa areejaa cietajaa.
2019-01-24 04:17

neko  1   "Svariigas lietas jaakopee DV-R , BR-R"

Bet tā pat vēlams katrus ~8 gadus pārkopēt, jo pēc 8-10-15 gadiem (atkarīgs no matricā izmantotajiem materiāliem) viņi vairs nebūs nolasāmi.
2019-01-24 06:19

av2    1 Neko - nezinu, par kaadiem diskiem runaaji, bet normaali ir kopeet speciaalos archival diskos. Garantija - 300+ gadi. Tiessam nepietiks, a? :)

https://www.mam-a.com/24kt_gold
2019-01-24 10:25

neko      av2: vienkārši pieredze:) Ir protams "ilgdzīvotāji" ar zelta pārklājumu kā tu norādīji. Un arī cietie diski tādām pat vajadzībām. Bet parastās matricas kurā izmatots alumīnijs vidēji 8-10 gadu laikā paliek nenolasāmas. 2019-01-24 10:40

neko      BR - Blue Ray.

CD mēdz saglabāties arī 20 un vairāk gadus - viss atkarīgs no glabāšanas apstākļiem. Ja temperatūra ir mitruma līmenis ir +/- nemainīgs, tad ilgi būs lasāmi. Bet ja stāv kāda plauktā telpā, kas ziemā tiek vēdināta, t.i. telpā ir straujas temperatūras svārstības tad pāris gados jau būs beigti.
2019-01-24 20:26

shining      Nesen čekoju slēgtās kastēs glabàtus CD un DVD, kur 8-10 gadus atpakaļ biju sadzinis fočenes, un aplauzos - no 5 dažādu ražotàju matricàm neatpazinās neviena. CD lasītājs varbūt pie vainas, lai gan droši zinu, ka ar šo agràk esmu tos diskus lasījis. CDA no tiem laikiem joprojām atskaņojas.
Pavisam noteikti tās ripas jāsargā no UV.
2019-01-25 02:52

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu