dators izslegts - vads ieslēgts tiklā´; paterinjsh kWh ?

JA planšērdators ASUS ieladēts, tad izvēlku no datora ladētāju, bet otrs gals paliek vienmēr pieslēgts tiklā ( negrības turp -šurp piesl ēgt/atslēgt ) .Vai šādā gadījumā iet elektrības patere ? Paldies iepriekš par atbildi.

fargo    2 neskatoties uz to, ka ir izslēgtas, gandrīz visas ierīces patērē elektrību, ja ir pieslēgtas elektrotīklam. protams, tas pats ir ar jebkuru datoru.

Dvinsky  4 6 Acis sāka asiņot, lasot to murgu...

dkaivo      Mēnesī šāda izvirtība izmaksās 0.43eur!!

anis      Barošanas bloka primārā daļa iet tukšgaitā-tātad patērē. Daudz nav,bet ja sasummē visādus lādētājus,sanāk krietnas jaudas. Zaļie jau sen to atgādina.

MarisR    1 Dators ir jāizmazgā un viņš strādās.

neko    3 1) Ja ja lādētājs ir atslēgts tērēta tiek baterija.
2) patēriņš ~0.02 - 0.03 kWh / 24h atkarība no modeļa.

anis    1 Bet ja lādētājs nav atslēgts-tiek tērēta baterija un lādētājs darbojas to pamazām papildinot. Summā sanāk vēl vairāk? Iekārtas jau visekonomiskāk darbojas nominālajos režimos. Bateriju var uzlādēt iekārtai darbojoties.

bagi  1 2 Es jau gadus divus esmu iemācījies visas ierīces automātiski atslēgt. Rezultāts ir acīm redzams. Vai veļasmašīna, vai tējkanna, vai TV un tā modulis....uzreiz pēc lietošanas izrauju kontaktus.
Visvairāk patērēja LMT 4G uztvērējs, niansi tik vēlāk uztvēru un pēdējā laikā vienmēr uz nakti to izslēdzu....un tie nebija nieka 0.02-0.03kw

Jurijs1962Augums163      Dažas kapeikas mēnesī, jā, principā, te kapeikas, tur kapeikas, var sanākt ietaupīt kāds eirik mēnesī, bet jocīgi :
te mēs izsvedam simti, negribot pielagot, pieliekot nedaudz prāta izdomāt ka iztikt ar esošo, nestandarto, nepirkt gatavo, dargo un standarto - "kā visiem",
te kapeikas skaitam :(

bagi  2 7 Smejies vai nē, bet tās nav kapeikas. Kādreiz man bija 200-250 kw, tagad 55-60. Ledusskapi uz ziemu izslēdzu, jo man ir vairākas istabas kuras nekurinu. Visi produkti stāv tur. Vienīgais, kas man ēd elektrību ir stacionārais dators, bet arī tagad jau esmu to atrisinājis ar planšeti. Domāju, ka ziemā palīdīšu zem 40 kw. Man šī valsts nav jāuztur, katram jācīnās par savu eksistenci.

Drole  1 3 Naakamais jautaajums: cik izmaksaas nomainiit izljurkaatos sienas kontaktus? :P

vilx    1 Tikko palūrēju skaitītājā - patreiz tērē apmēram 130W. Ledusskapis nav ieslēdzies. TV patēriņš ir apmēram 55W, nu un tad tas pārējais ir dators (uzlādēts, bet pie tīkla), Wifi, dekoders, pāris elektriskie pulksteņi tīklā, kamera, un visādas figņas gaidīšanas režīmā.

Tātad, kamēr neesmu mājās, ja visas figņas paliek pieslēgtas, tērēju 75W, slinkums rēķināt, bet tā ātrumā piemetot būs kādi 7~8 eiro mēnesī. Principā ja ejot gulēt izslēgtu, bet pārnākot no darba ieslēgtu, piečuku ietaupītu.

Kādreiz atceros, ka paākstījamies ar cīpenēm, un bijām pārsteigti, ka izslēgta veļasmašīna ar skārienjūtīgo vadību tērēja, nu neatceros precīzi, bet kaut kas ap 100W bija. Džeks uzreiz izrāva vadu un noinstruēja sievu. Tagad, cik saprotu, līdz gada beigām visās mājās būs viedie skaitītāji, nu tad katrs varēs paslēgāt iekšā ārā un pavērot, cik kas ko tērē.

nazis    2 Neredzu īpašu jēgu Latvijas apstākļos baigi iespringt uz elektrības taupīšanu. Mums klimats ir pietiekoši vēss, tikai pāris silti mēneši vasarā, un katra ierīce patērēto enerģiju tāpat beigās pārvērš siltumā un apsilda telpu. Es arī energoekonomiskās spuldzes sen nelietoju, tikai kvēlspuldzes, jo kur gan vēl var iegādāties mazjaudas elektrisko sildītāju par 49 centiem, kas vienlaicīgi arī apgaismo telpu, sevišķi pavasaros un rudeņos, kad apkure nav pieslēgta, vakaros un rītos ir tumšs un drēgns, sīkums, bet patīkami, tomēr mājīgāk.

meenesgaisma    2 Es nesaspringstu dēļ pāris centiem vai kādu Eur, ko ietaupītu mēnesī, lai katru dienu slēgtu ārā un iekšā. Ir efektīvāki veidi kā citās jomās vairāk ietaupīt naudu un, kas neskar ikdienas rituālus.

av2    4 kapeiku pi**ana?
Teere lloti, lloti maz.Raustiit vadus aaraa elktro ieriiceem nodara lielakus bojaajumus taam, kaa pateeretaa miliamp. straava.

Reds      Nu bet vienu dienu ejot sauļoties atslēdz ledusskapi un pārejās aktīvās ierīces un vakarā redzēsi cik tev ir patērējis izslēgts televizors un dators. Ja ir kā te daži raksta - 100W, tad pēc 10 stundām būs 1kwh notērējusies, ja ir elektroniskais skaitītājs, tad vēl precīzak var redzēt patēriņu.

Daudz ticamāk ir ka tās lietas notērē pāris kwh gadā un viss, mūsdienās jau tam visam gan jau ka ir gana nopietnas prasības, lai tukšgaitā nekas daudz netērētos.

rihtigais      Ērtības maksā, tā viš i :)

fargo    2 ja dzīvo vienas istabas dzīvoklī, kopā ar tosteri un gludekli, tad ietaupījums ir nekāds. ja tu dzīvo mājā ar pieciem cilvēkiem un trīsdesmit ierīcēm, ietaupījums ir ogogo.

fargo    2 waifaijs, rūteris, signāla pastiprinātājs, katram dators, bet dažam labam knislim divi datori, tad vēl planšetes, drawing pads, radiotelefons, ziemā kādi sildītāji, vasarā ventilatori, tad tosteri, mikrene, mikseris/šeikers/smūtijtaisītājs, autonomais apgaismojums n´tie, teļļuki, divi leckapji un saldētava. tas viss konkrēti dod pa rēķinu un ja nedomā līdzi vai neforsē ´dažiem labiem´ domāt līdzi, tur ir ko maksāt.
ja ir iespējams, ir jātaupa. žabai būt nevajag, bet bezjēgā šķērdēties ir glupi.

mezmalis      Pievienojos av2 viedoklim...

Es tikai uz nakti ,kad izslēdzu datoru ,tad izvelku vadu no pagarinātāja ,lai atpūšas...
Ir elektroierīces ,kam tas vads kārtīgi uzkarst(datoriem līdz šim to neesmu novērojis) ,zinu ,ka telefoniem mēdz tā būt ,arī dažām spēļu konsolēm - ar otro pleisi istabu sildīju , bet elektrību arī tas ēda kārtīgi!

-Kaut kur tādu murgu dzirdēju ,ka ko līdz baterija pilna ,esot jārauj elektrības vads ārā.

Pirmkārt jau vada ligzdas var šādi izļurkāt (iespējams arī traumēt pašu vadu ,nav tie mūžīgi), otrkārt vēl saprastu ,ka tā baterija bez strāvas turētos vismaz pusi dienas ,
vismaz manam ASUS tā ir apmēram 1h ar astīti (līdz galam testējis neesmu) , un tas būtu kaitinoši ik pēc stundas lūrēt ,kas notiek ar bateriju ,vai nav jāmet klāt pie elektrības - pie datora laiks ātri paskrien...
Tad vēl acis bojāt ,kad ekrānam gaismas mainās ,kad slēdzas iekšā enerģijas taupītājs...

Kad no stacionārā kompja pārgājām uz klēpjdatoriem , rēķinājām ,ka ieekonomējām elektrību uz pusi ,vai tuvu tam - tādēļ neredzu iemeslu ,kādēļ uz kompja rēķina vēl vajadzētu taupīt - ja tik ļoti grib taupīt ,tad vispār no datora un citām ierīcēm vajag atteikties...

Drīzāk jāvēro ,kas notiek ar citām elektro ierīcēm , daudziem kontaktos mūžīgi stāv ierīces ,kuras labi ja reizi mēnesī lieto! Nu kaut vai veļasmašīna ,to tak katru dienu nelieto - tādēļ to vienmēr atvienoju no strāvas!

Ir dažiem tāda kultūra ,ka saslēdz visu ,kas mājās pieejams un beigās brīnās ,kur tāds rēķins - visur gaisma deg , tv iet ,tas nekas ,ka neviena tajā istabā stundām var nebūt ,cits arī guļ pie gaismas!

neko    1 "Ir elektroierīces ,kam tas vads kārtīgi uzkarst"
Ja vads uzkarst, tas nozīmē ka tiek lietots slodzei neatbilstošs vads un viņu jāmaina uz slodzei atbilstošu kamēr kaut kas nav nodedzis.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu