Windows 10 pareizrakstība!

Parakājoties win10 uzstādījumos krīt acīs dažu vārdu lietojums.
Kāds nezina vai uz latviešu valodu tur tulko kaut kāda speciāla latviešu tulku grupa vai gugles tulkotājs!?

Man švaka atmiņa , skolā arī neesmu gājis jau veselu gadsimtu , varbūt kaut ko nezinu vai aizmirsies, bet kas tie ir par latviešu valodas vārdiem (pilni uzstādījumi ar šādu valodu) :
[ieslēgsit , aizliegsit , atļausit , varēsit , liegsit , izslēgsit] ?

Varbūt Levitam jāprasa , viņš daudz zinošāks , varbūt šie ir senlatviešu locījumi ,lietojumi!?

Ceda  1 1 Var sākt saraksgi ar institūcijām, noskaidrot lietas būtību un ieviest kārtību. Droši būs ar ko nodarboties ilgāku laiku. 2020-05-07 21:03

janisb  1 1 Lieto vinduli viņa dzimtajā (angļu) mēlē, nebūs jasatraucās par nekorektiem tulkojumiem... 2020-05-07 21:20

RRAGANA    3 Jā jā, vēl izvēlnes un atsāknes...
Nu tak jaunvārdi arī ir! Katrā gadsimtā ir virkne jaunizveidojumu un virkne vārdu dabistiski atmirst.
2020-05-07 23:11

riebekle    2 Galvenes un kājenes neaizmirstiet! 2020-05-08 09:00

sazaa    2 Saasinātā valodas uztvere... :)
Nezinu, kā „Windows“ ir ar lokalizāciju kopumā, spriežu tikai pēc piemēriem.
Tie nav nekādi izdomāti senlatviešu locījumi, vienkārši pilnīgi normālas paralēlformas, kas atrodamas jebkurā vārdnīcā, un ir cilvēki (lai gan droši vien ne daudzi), kuri tās lieto. Latviešiem jābeidz lielīties ar nezināšanu vai „mana valoda ir vienīgā pareizā“ sindromu un „katrs jaunvārds vai neierastāka forma ir kaut kas nepieņemams“.
Vienīgi varētu piesieties, ja termini un formas netiktu lietotas konsekventi, bet to nevaru komentēt.
Ir formāla valoda, ir sarunvaloda, ir juridiska valoda, ir arī datoros lietotā valoda (un vēl neskaitāmas citas). Katrai sava specifika, katra cilvēka valodai ir sava specifika. Nevajag tās jaukt kopā un prasīt, lai visur būtu viss vienādi. Tas nav iespējams. Tad tiešām jālieto svešvaloda un viss, jo tā ir sveša un un līdz ar to tai nav īstas emocionālas piesaistes (un izpratnes, lai rastos šādi jautājumi).
2020-05-08 14:18

Vedjma_iistaa    1 Tie nav nedz jaunvārdi, nedz senlatviešu locījumi. Tā ir darbības vārda vienkāršās nākotnes īstenības izteiksme. Un pie tam darāmajā kārtā, ja gadījumā ir vēlme precizēt kārtu. Ja bija izbrīns par to, kādēļ nav (jūs) izslēgsiet, atļausiet utt., tādā gadījumā tā ir pavēles izteiksmes forma minētajam darbības vārda laikam un kārtai. Pavēles izteiksmi, kā zināms, izmanto pavēles, uzmundrinājuma, ierosinājuma utt. izteikšanai. Šeit nav domāta neviena no šīm funkcijām. Ja pareizi atceros, drīkst lietot šajā gadījumā arī šīs pavēles izteiksmes formas paralēli īstenības izteiksmei, jo ierastāk. Bet jāprasa valodniekiem, kā tur ir īsti ir. Attiecīgi, šī ir ļoti korekta forma, tiesa gan teorētiska.
P.S. Pirmkārt, latviešu valodā darbības vārdiem nav locījumu. Pieņemu, ka locījumi darbības vārdiem neeksistēja arī "senlatviešu" valodā. Otrkārt, autora tekstā lietotajā vārdu savienojumā "(vārdu) lietojums" ir kalkējums jeb tiešs pārcēlums no krievu valodas, šī forma nav raksturīga latviešu valodai šajā kontekstā. Latviski pareizi būtu "lietošana". Treškārt, latviešu valodā divdabja teiciens ( 1.teik.) atdalāms ar komatu. Pieturzīme tāda latviešu valodā.
Koroče, visādas fīčas.
2020-05-08 20:42

av2    2 WIN....latviessu valodaa , tas ir feini, jautriibas netruukst :) Tas ir, kaa jau jebkuraa citaa valodaa, iznnemot angllu. Man te koleeggi atnes chiniit datorus. Un tas....krievu valodaa. Vaaks vienkaarssi....labi, ka ir opcija paarsleegt uz angllu. Un...un cilveeki dziivo ASV 10+ gadus. Krievi, ko lai saka....:( 2020-05-09 09:27

Spicis      dabasmiilis, ja Jūs tas tā satrauc, vēršaties Microsoft pārstāvniesībā Latvijā lai izskaidro. 2020-05-15 14:02

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu