Optiskais un mobilais interneti. Atšķirība?

Lūdzu max vienkāršāk man izskaidrojiet optiskā interneta priekšrocības salīdzinot ar mobilo internetu? Mobilo gan es varu paņemt līdz, optiku nē. Bet kāpēc ieteiktu tomēr lietot optisko int.?

Any    2 ātrāks/ stabilāks pieslēgums?
atkarīgs jau, cik datu ietilpīgi uzdevumi jārisina

Chris1986    6 Jebkurā gadījumā vadu optiskais internets datoram mājās būs labāks. Mobilais - tas ir kaut kur laukos mežos, kur nav vadu internets. Un ne jau aiz labas dzīveves. Vnk tur nav citas iespējas

janisb    6 Optiskais (bieži vien izpaužas risinājumā "optika līdz mājai" vai optika līdz stūrim, tālāk parastais) tomēr būs stabīlāks par mobīlo, īpaši sūtot projām datus. Mobīlo netu biežāk pārslogo pīķa stundās, der ieskatīties līgumā/piedāvājumā kāds ir garantētais ātrums, nevis pieslēguma atrums, jo tieši tas ir lielums, kuru varēs pieprasīt nodrošināt provaiderim problēmu gadījumā.

Vaukskis  1 1 Noteikti labāk kompjūterspēļu tiešsaistē spēlēšanai, jo optiskajam internetam ir zemāka aizture (PING), kas nozīmē, ka dators ātrāk savienojas ar serverī. Fizikas likumu, ka datu pārraides ātrums “pa gaisu” ir lēnāks nekā optiskās šķiedras kabelī par spīti tam, ka mobilo sakaru tehnoloģijas pilnveidojas, joprojām nav iespējams mainīt.

Freddy Krueger      Vienkārsi izsakoties: optika spēj nodrošināt līdz 20x ātrāku (atkarīgs no pieteiktās jaudas) datu plūsmu, kurai netraucē attālums līdz piekļuves punktam un tīkla noslodze atkarībā no atrašanās vietas un lietotāju skaita.
Tiem, kuri vel nezina - TeT jau dažus gadus piedāvā optiku līdz dzīvoklim (arī provincēs), un rūteri - GBit pieslēgumu wired versijā, vismaz es, cik atceros, ~500 Mbit izmantoju jau dažus gadus.

Irgo    1 Ko Tev dod lielais datu pārraides ātrums, ja saņēmējam tāda nav...

Freddy Krueger      #Irgo: ja Tu mežā, puis, dzīvo, un iztiec ar 2Mbit DSL, tas nenozīmē, ka visi tā dzīvo...
Un, dlja osobo tupih - saņēmējs primāri esmu es, up, pat ja palaižu torentu klientu, vairāk kā 2Mbit lieku tikai, ja kāds grib "lielo kluci" savākt... Un, speciāli "nezinīšiem", TeT šogad ir krietni piecēlis pieļaujamo upstreem plūsmas jaudu...

LaskovijMerzavec      Mobīlais internets ir tas pats, kas mobilā telefona datu plūsma. Ātrums atkarīgs no daudziem faktoriem - kā piemēram bāzes staciju tuvums/izvietojums, vienlaicīgs citu lietotāju daudzums apkārt, laika apstākļi, reljefs utt, kā arī no ieejamās tehnologijas 2G-5G

Optika - ir kabelis - attiecīgi mazāk traucējošo faktoru. Bet ne visur to var ievilkt, vismaz saprāta robežās.

Ja ir pieejams stabils 4G - tad pilnība pietiek filmu skatīšanās online, weba utt - un vispār var neņemt atsevišķu un izmantot savu telefonu hotspot režīmā!

Irgo      ... kur tad esi redzējis, ka TET raktu vadu uz meža būdiņu.. 😳... man patīk Tavs optimisms.👍

HONEY_APLE    2 Nezinu, ko tur TET ir pacēlis, bet LMT internets Rīgas nomalē pēdējā laikā ir galīgs mēsls, gan tas kurš ar kabeli, gan tas kurš caur bez. Abi. Ik pa brīdim pazūd.

Ievinjata      Mums pievilka optisko internetu un sasolīja nezin kādu brīnumus. Man, otrā stāvā iet. Pirmajā nevar normāli ne datoru lietot, ne telefonā, ko skatīties. Pirms tam šādu traucējumu nebija.

Mavs_VivaForever      "Mobilais internets" - tas ir strupceļš. Jo ēters ir tik plats, kā viņš ir. Kamēr jūs pie tuvējās bāzes stacijas esiet piezīdies viens pats - viss ir ok, gigabaiti lido. Tiklīdz tur pieslēgsies demit zīdēji - tā viss trafiks dalīsies uz desmit, ja divdesmit - tad uz divdesmit.
Tāpēc jau notiek tā dzīšanās pēc "Gā". Jo augstāks "Gā" - jo lielāku apjomu var izpumpēt. Tiesa gan - jo augstāks "Gā" - jo sliktāk iet cauri šķē´ršliem, jo vairāk vajag bāzes staciju. Protams - 5g bāzes stacija ir mazāka un energoefektīvāka, kā 4g bāzes stacija. Ja gribiet labu nobilo internetu - rēķinieties, ka pēc laika būs 6g, 7g un vēl hujviņzincik "Gā". Toties bāzes stacija tad nāksies uzstādīt jums guļamistabā uz skapja, virtuvē uz plaukta u.t.t.

Optika jums nodrošina stabilu, garantētu datu plūsmas ātrumu, ar teorētiski neierobežotu caurlaidību.

Ja es būt premjers, es vispār aizliegtu visādus "mobilos routerus" no bitēm un lmt, stacionārajiem klientiem atstātu tikai optiku :D Bet jums par laimi - es neesmu premjers :D Tāpēc vēl kādu gadiņu variet dzīvot un izmantot "mobilo internetu" :D

Mavs_VivaForever      A kas attiecas uz TET un citu provaideru optiku ...
Protams, ir daudz izdevīgāk pievilkt optiku vienai daudzdzīvokļu mājai un ar to iegūt 100 klientu, nekā vilkt kilometru pa mežu (jūs vispār ziniet, cik maksā 1 metrs tranšejas ar optisko kabeli ??? Jums nav tik daudz naudas !!! :D )

Bet ja jums izdosies sameklēt sakarīgu menedžeri TETā, Balticomā vai kādā citā lielajā provaiderī, un ja pašam ir mazliet smadzenes, tad var atrast kādu jēdzīgu risinājumu - piemēram uzlikt radiolinku no tuvākā punkta līdz jūsu mājai. Parasti radiolinks sanāk daudz izdevīgāk, kā rakt kabeli. Nu protams, ja nemākiet "sarunāt" ielikt savu kabelīti par normālu ciparu :D

AivarsN  1 1 Par elektromagnētiskā starojuma kaitējumu jau laikam nekas nav dzirdēts? Taču kamēr pasaulē valdīs tirgoņi un augļotāji, zinātne var pastāvēt pie ratiem.

Vaukskis  2   Tas starojums būtu kaitīgs, ja visu laiku telefons būtu pie auss, bet tā tur nav lielākas vainas kā no televizora, radio un citādām lietām, kurām elektromagnētisks starojums.

Premjera posteņa tīkotājam 😀- ko darīt tiem, kuri ir stacionārie klienti pilsētās, tajā skaitā lielajās, kuriem optiku nepiedāvā un pašiem smadzeņu nav? Visur salikt radiolinkus, lai varētu aizliegt mājas mobilo internetu (MBB) vai gaidīt līdz 2030. gadiem, kad tiks palaista 6G tehnoloģija, pie kuras izstrādes pašlaik strādā Japānas speciālisti?

AivarsN      Ir tik daudz pētījumu par alkohola kaitīgo ietekmi uz veselību, pirmkārt jau uz smadzeņu darbību, pēcnācējiem. Kur tad vēl auto avārijas, noziegumi, sagrautas dzīves! Bet vai alkohola lietošanu kāds mēģina vismaz ierobežot? Tieši otrādi, tas visplašākajā izvēlē, viskrāšņāk noformēts grezno pat pārtikas veikalu augšējos plauktus. Tieši tāpat ir ar elektromagnētisko starojumu. Ir neskaitāmi pētījumi par tā graujošo ietekmi uz cilvēka organismu, pat desmitiem reižu vājākā koncentrācijā, kā to pieļauj arvien augošās oficiāli pieļautās normas. Tiem, kuri jau sen cenšas pārņemt varu visā pasaulē, nav vajadzīgi veseli, izglītoti, pilnvērtīgi cilvēki, jo tādus nevar pakļaut. Tāpēc jau no mazotnes tiek bloķēta normāla smadzeņu darbība ar vakcīnām, medikamentiem, ķīmisko pārtiku, elektromagnētisko starojumu un tam visam vēl papildus arvien debilizējošāka izglītības sistēma. Tik vienkārši.
Tāpēc drošības pēc vien jau ir vērts censties izvairīties no visām parazītu izliktajām lamatām.

Vaukskis      Tas nozīmē dzīvot bez ledusskapja, mikroviļņu krāsns, elektriskās cepeškrāsns, mūzikas centra, televizora un daudz kā cita? Nav jau tā, ka tiktu noliegts elektromagnētiskās starojums, tikai tas ir nenozīmīgs, kā tas ir ar daudzko, ar ko nepārspīlē.
Vispār alkoholu mēģina kaut kā ierobežot, jo, piemēram, 90.gados to varēja brīvi viskautkur nopirkt arī pēc plkst. 22, ne tā kā tagad. Alkohola reklāmai klāt pievieno uzrakstu par kaitīgumu un atgādinājumu par nepilngadīgajiem. Veselības ministrijā izstrādāti vairāki plāni, taču diemžēl trūkst politiskā atbalsta. Pastāv viedoklis, ka cīņā ar alkohola izplatību būtiski ir izglītot par tā lietošanu droši.

av2    1 Ja optika ir liidz tavam modemam, aatrums ir kosmisks.(Gigabits sekundee) Mobiilais, labaakajaa gadiijumaa, vispaar llauj vispaar skatiities HD filmu. Maajas optiskais to filmu ielaadee minuutees. Ja runaajam par reaalu mobiilo 5G , pagaidaam tas ir pilniigi izgaazies . Aiz daudzim iemesliem.

https://www.youtube.com/watch?v=SRz6Kc_aqEg&t=2s

AivarsN  2   Sadzīves ierīces ir salīdzinoši nekaitīgas, salīdzinot ar mobilo internetu. Un neviens jau stundām nesēž pie mikroviļņu krāsniņas, vai ledusskapja. Ja no kā ir iespējams izvairīties, kāpēc gan to neizmantot, kā mobilā interneta vietā izvēloties optisko? Ir jau izstrādātas arī dažādas efektīvas aizsardzības ierīces. Piemēram uz telefona, vai planšetes uzlīmēta speciālā antena, samazina rezonanses kaitīgo ietekmi vismaz par 80%. Ir izstrādātas arī antenas visa dzīvokļa aizsardzībai pret elektromagnētisko starojumu. Taču pārdošanā gan laikam vēl nav. Kāpēc neko no tā pat nereklamē?
Ar aizliegumiem ir grūti kaut ko panākt. Bieži vien tas dod tieši pretēju efektu, kā piemēram tiek attīstīts nelegālā alkohola bizness. Bet kāpēc ir tik grūti atrast pilnu informāciju par visiem alkohola un arī elektromagnētiskā starojuma nodarītajiem kaitējumiem? Arī par visu veidu vakcīnu, medikamentu, mākslīgo materiālu un pārtikas piedevu nodarīto ļaunumu cilvēku veselībai, nekur netiek skaļi runāts. Vai tikai tāpēc, ka tas traucētu ietekmīgu ļaužu biznesam? Bet varbūt drīzāk, visi neskaitāmie kaitējumi ir ar vienu, konkrētu mērķi, sekmīgākai cilvēces pakļaušanai? Varbūt vienkārši 4G nenodrošina parāk precīzu indivīda atrašanās vietas noteikšanu, nedodot iespēju iedarboties uz katru individuāli? Tāpēc vajag ieviest super dārgo 5G? Un ja tiešām tik smalkas frekvences nenokļūst pietiekami dziļi audos, lai iedarbotos uz katru šūnu, tad cik tā darba ievadīt ar vakcīnām vielas, kuras darbojas kā antenas? Grafēns, dažādi metāli. Varbūt tāpēc bija tik svarīgi nošvakcinēt pēc iespējas vairāk cilvēku, jo pats teiksmainais vīruss, taču ir tikai parasta saaukstēšanās, kuru gan nepareizi ārstējot, var nonākt arī līdz letāliem gadījumiem, kas bija tik nepieciešami sabiedrības iebiedēšanai.

zolidais22      AivarsN - vai kaktusu pie datora noliki? Un līdakasti istabas stūrī? Zinātniskie darbi to iesaka.

Līdzīgi jautājumi
Lattelecom Optiskais internets. (13 atbildes)Interneta pakalpojumu sniedzeja maina (12 atbildes)Internets Vacija (13 atbildes)Mobilais internets plansetdatora. (1 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010