Operētājsistēma

operētājsistēma foto attēls

Operētājsistēma - jautājumi un diskusijas

Free DOS (10)
Vēlos iegādāties datoru, bez īpašām prasībām, lētu. Noskatītajam ir operētājsistēma FreeDOS. Ko man ar to iesākt? Kā tikt, piemēram, pie Windows 7, bez maksas? Nav pieredzes ar Win10, ko piedāvā par velti instalēt. Baidos, ka nebūs viegli...
man 10 par velti tika,bet gribu atgriezties pie win7 vai xp.. Noskaidro cik stundas baterija iztur! elementaari, sameklee kaadu, kam ir orgginaalais WIN7 disks, ielaadee, nopeerc no kkiiniessiem netaa reggistraaciojas kodu par +/- $20. Piereggistree to WIN, griibi, uztaisi free uz 10to. Un viss kaartiibaa, ir legaals win10 datoraa. Dators ar "Free DOS" nozīmē ka ražotājs formāli izpilda likuma prasības, bet reāli pircējs liks virsū "kreiso" vinduli vai linux (retos gadījumos). Attiecīgi, lai tiktu pie win7 ir jāmeklē kāds paziņa ar datoriķa prasmēm, kas nebaidās uzlikt "kreisos logus"... win 10 instalācija ir par velti tiem, kas ir iegādājušies win7/8.
opcijas ir sekojošas, sākot no vienkaršākām:
.pirkt datoru ar jau uzinstalētu operētajsistēmu;
.maksāt cilvēkam, kas uzinstalēs vajadzīgo operētājsistēmu;
.instalāciju veikt pašiem.

ar jautājumiem var rakstīt privati.
··· Operētājsistēma: Free DOS lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai novecojis Windows ir slikts? (14)
Ir tā viena publikas daļa, kas vienmēr baigi cepās vai tas w 8.1 ir labāks par w 8 vai tomēr sliktāks par w 10 vai tomēr w 95 ir labāks par w 7 vai tomēr professional ir labāks par ultimatebla bla... Vai man taisīt w vai tomēr w tāds un...
Tādi matu skaldītāji un krāniņu mērītāji ir jebkurā jomā, un tam nav nekāda sakara ar datoriem. EEEE, kur Tev ķobī tāda putra maļas? Mums ir brīvvalsts - katrs var paust savas (kaut iedēstītas) domas par jebkuru jautājumu (izņemot pretlikumīgus) brīvi! Nepatīk, nelasi: nepiedalies - bez Tevis būs sajūsmināto fanu atliku likām. :) jāsāk ar to, ka windows panākumu iemesls nav vis ģeniāla programmatūra vai dizains, bet mārketings. dažādos veidos panāktais monopolstāvoklis attiecīgajā IT nišā.

"ģeniālās" microsoft nostājas, ka internetam nebūs nākotnes sekas bija dramatiskas. radītās programmatūras drošība daudzlietotāju vidē... tās nebija. tika radīta vesela sērija failu sistēmu, kurās nevarēja noteikt lietotāju privilēģijas, nebija iespējams uzstādīt drošības režīmus. rezultāts.
vismaz piektā daļa cilvēces, nu jau 20 gadu garumā, tieši vai pastarpinati bija cietusi veselām datorvīrusu epidēmijām deviņdesmitajos gados.
dēļ tā, ka pašā pamatā windows operētājsistēma, tās failu sistēma, nebija paredzēta interneta videi, windows op.sistēmas darbinātie datori bija ļoti viegli mērķi ļaundabīgām darbībām, kā rezultatā desmitiem miljonu datoru visā pasaulē kļuva par vieglu upuri hakeru uzbrukumiem un kļuva par zombijdatoriem, kuri izplatīja datorvīrusu epidēmijas burtiski diennakšu laikā.

mēs varam daudz lasīt, cik miscroft vadība ir kļuvusi bagāta. bet cik zaudējumu viņu darbibas sekas ir radījušas? dzima vesela IT industrija, miljardu dolāru vērtībā. uz antivīrusiem bija spiesti tērēties gan privātie lietotāji, gan valsts iestādes. nemaz nerunājot par tiešiem datu zudumiem, zaudējumiem par bojājumu novēršanu un nespēju pilnvērtīgi lietot IT infrastruktūru.

tas ir par to, ka nebūt viss jaunais ir kaut kas labs. gadi pagāja, līdz tāds produkts kā xp, kļuva kaut cik droši lietojams.

kas attiecas uz interfeisu, tad problēma ar windows 8 ir tā, ka tās dizains ir domāts planšetdatoriem, skārienjūtīgu ekrānu datoriem. tās parādīšanās laikā, tikai neliela daļa datoru bija šādi aprīkoti. lielākajai daļai datoru lietotāju šāds interfeiss radīja tikai problēmas.
un atkal, šāds dizaina lēmums bija microsoft ideju "ģēniju" veidots. jo viņuprāt, galda datoriem un portatīvajiem datoriem nav nākotnes.
vai šoreiz miscrosoft "ņuhs" būs savādāks, kā bi
1) cepas tikai tie, kam nav poņas par to kas lācīti vēderā
2) Ja domā ka 8.x labāks par w7 vai xp tad paskaties pēdējo gadu CVE datubāzi, redzēsi ka vieni un tie paši gļuki ir visai produktu līnijai
3) Microsoft vienmēr ir alfas uzdevis par betām, bet betas tirgojis nost, pēc 1. servispakas MS OS jau var likt cilvēki, kam drošība nav pēdējā vietā
4) W8 ir atsevišķš stāsts - neveiksmīgs mēģinājums galada datora osam izmantot planšetēm paredzētu interfeisu, un izcūkot 300+ MB operatīvās atmiņas
5) Microsoft antivīruss diemžēl 20% malwares palaiž garām uzražot malwari kas uzliksies uz win 8 un netiks likvidēta ar iebūvēto antivirusu var pat skriptkidijs ar 3..4 tooļu palīdzību.

Suņi rej bet hakeri drāž tālāk :D
"EEEE (2015-07-28 15:22) jautājuma autora komentārs
man ir w 8.1, nekur starta poga nav pazudusi.
tas tikai apstiprina, ka ohoisti lieto nelicencēto kreiso windows bez update, un tad sūdzās, ka kautkas neiet."

8.0 pogas nebija, 8.1 versijā interfeisa bezpogas "risinājums" tika daļēji labots.

un es tev varu vien ieteikt, līdzīgi kā tēmā par jogu, lai tu seko pats savam ieteikumam un nebāzies tēmās, kuras jēdz pavirši un tās apspriežot izturies kā jauns kucēns.
··· Operētājsistēma: Vai novecojis Windows ir slikts? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
adobe flash (3)
Nevaru ieladet flash, jo esmu aizmirsusi paroli. Iesakiet ko darit
operētājsistēmas administratora paroli aizmirsta? windows? kāds? banāli, bet vajag atjaunot paroli. visvienkāršākais, ja ir apple id. ··· Operētājsistēma: adobe flash lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Windows instalācija (6)
Instelēju otru operētāj sistēmu un saskāros ar problēmu sāku to meklēt internetā likās, ka risinājums jau kabatā, taču viss nebij tik viegli. Rezultātā izdzēsu visu, kas bija uz cietā diska. Tagad vēlējos ieinstalēt vienkārši atpakaļ...
Cilvēkam kurš neprot DOS atšķirt no BIOS nevajadzētu nodarboties ar kompja instalācijām, bet gan griezties pie speciālista. Visdrīzāk nesot nost vecos OS pie reizes nonesi arī FLASHa saturu... tava datora mātesplatei nav vecā bios sistēma, tev vajag instalāciju, kas sapratīs tava datora matesplates sāknēšanās sistēmu.
ir tā. sākumā, kad tu instalē sistēmu, dzelži "stāsta" kas viņi un no kurienes un tā. :)
un tava operētājsistēmas instalācija viņiem saka - ah, tā jūs sauc, aha, tagad es zinu. es lādēšu tos un tos moduļus iekšā, lai es varētu ar jums runāties mums savstarpēji sapotamā valodā.
ar linux/bsd sistēmām te ir labi, ar windows 8 tā nav.
uefi saderīga instalācija.
to tev vajag priekš instalējamās sistēmas.
un neaizmisti, ka daudzās mātes platēs to var pārslēgt pirms tu vispār kaut ko kabināt mēģini virsū.
Pamēģini citu USB portu... var gadīties, ka Tev ir gan USB2, gan USB3 atbalstoši porti. Pēdējam parasti vajag uzstādīt savu draiveri, vismaz priekš windows7.
Vēl vajadzētu pārbaudīt BIOS. Vai uzstādot 2. sistēmu, BIOSā neesi veicis izmiņas kādos iestatījumos?
Šī dubultā pārinstelācija izmainījusi, vai nu loader OS(tu neaprakstīji, ko uzstādīt gribēji) vai boot record no kura jāpalaižas os loaderim. Pameklē internetā informāciju kā atjaunot MBR WIN8, domāju ka datus atgūsi, ja nebūsi spēlējies ar partīcijām. gan jau ka instalācijā ir problēma. ir dažas tādas, kas neļauj instalēt uz skaziniekiem, cietajiem diskiem, no flash, jo nav instalācijā iekļauti šie dati. tāpēc arī nekas nenotiek tālāk.
agrāk šāda problēma bija ar linux/windows, jo bija speciāli jātaisa ar master boot record, kas ļauj instalēt no diska/flash, pēcāk to laižot uz skazinieku cieto disku.
pamēģini citu instalāciju, viss ko var ieteikt. ja instalācijas diskā/flash ir visi nepieciešamie master boot recordi, kur ko darīt, tad pat nevajag biosā pārlikt to, no kurienes lasa datus pc startēšanai!
··· Operētājsistēma: Windows instalācija lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Windows XP (11)
Kā var noteikt vai šī opertājsistēma ir novecojusi? No bankas tika atsūtīta sms, ka uzdarbojas interneta krāpnieki.
Operētājsistēma ir novecojusi, bet tā nav liela problēma.
1) iekš registry jāievieš atslēga :

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMWPAPosReady]
"Installed"=dword:00000001

Tad updates XP ienāksies līdz 2019 gadam.

2) uzliec Avast Free versiju, noskanē kompim vīrusus, vecas programmatūras klātbūtni, sliktu spraudņu esamību

3)Nekad navadi iekšā paroli, ja to prasa pēc uzklikšķināšanas uz linka e-pastā.

4) nekad nevadi vairāk par vienu kodu no bankas kodu kartes

5) nekad neatver pielikumus, tajā skaitā arhīvos, kuriem nosaukumā pēdējie simboli ir .exe vai .scr (nepaslinko un paplašini attiecīgo sadaļu arhivatorā līdz redzi visu faila nosaukumu, ļaunie mēdz vaidot garus faila vārdus)

6) nevar vaļā pielikumus un linkus vēstulēs, kas ir rakstītas sliktā latviešu valodā, ´vai no nezināmiem sūtītājiem.
Instalē jaunu programmu un būs miers.Ja lieto internetbankas pakalpojumus,rēķinu apmaksas un t.t.,tad lieto drošākas programmas.Aiznes savu kompi uz tuvāko datora servisu un izstāsti savu bēdu. mani var nošaut- izlasīju jau labā jāņaBē padomu, bet man ir neiespējami to īstenot. Wo kada glupa tante! XP arī kad nebija novecojusi, nebija droša sistēma, īpaši jau ja lieto ar administrtora tiesībām. Pieņemu ka problēma ir nevis XP, bet komplektā esošajā antīkajā Internet Explorer; ar to patiešam labāk bakas neapmeklēt. Uzliec svaigu Firefox vai Chrome un uzskati ka problēma atrisināta.

zebra: Win reģistrus Tu labot neproti... ar kādiem sieviešu darbiem vēl neesi pazīstama? Gan jau arī neadi un netamborē?:)
=>neko nav drošu sistēmu, ko microsoft būtu radījis, w7 un w8 var izdrāzt tik pat vienkārši un praktiski ar tām pašām metodēm kā xp. Labi uzturēts xp būs daudz drošāks par nepieskatītu w7/8. ··· Operētājsistēma: Windows XP lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Microsoft Windows 7 vai 8? (18)
Sveiki! Kādu Microsoft Windows pirkt? 7 vai 8?
W7 noteikti. Gudra tauta runā, ka W7 vai W8.1 Man jau nu ļoti patīk XP, tikai diemžēl viņš neprata strādāt ar vairāk, kā 4 Gb atmiņas, a tas man bija ļoti aktuāli :(

P.S. Savā laikā bija tāds Win 3.11 - ļoti stabila versija, ja kas. Un lielāko vairumu prasību spēja nodrošināt :)
Domāju W7 tev vairs reti kur izdosies nopirkt ! katrai jaunai versijai pašam ir jāaug līdzi, biju laimīga ar veco, bet mans datorguru atteicās kādu no vecajām instalēt :)))) ··· Operētājsistēma: Microsoft Windows 7 vai 8? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pazudis Welcome screen (3)
Problēma sekojoša - nekādi nevaru piedabūt Windows XP pieprasīt paroles user accountiem. Kad kompis tiek palaists, tad tas uzreiz ielogo vienu no user accountiem bez paroles, lai arī kopā ir 4 accounti (administrators + 3 user accounti)....
Moška šitas uzlikts - paskaties ...

http://pcsupport.about.com/od/windowsxp/ht/auto-logon-xp.htm
Ja nav logi, kur raksta, bet ir tikai izvēle no acountiem, tad nospiežam 2 reizes Ctrl+Alt+Del un parādīsies logs kurā varēs ar roku ierakstīt useri, kuru tu vēlies, un paroli

Bet nu paskaties Control panelī, kuram kontam ir admina tiesības un kā username tam kontam
··· Operētājsistēma: Pazudis Welcome screen lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Desktop nesaglabajas bilde fona ! (10)
pusgadu atpakal aiznesu uz remontu kompi vis iet, bet nepieversu uzmanibu ka man uzlika melno ekranu uz desktopa( darba galds) . Nepieversu tam uzmanibu nu ir ir, apnika uzliku sev tikamu bildi, kadu laiku ir un pec britina atkal melns...
Nelicenzēts Windows 7? jōr vindouz iz not dženuin... tūlīt kāc datōrgurū pastāstīs kas jādara... Var būt arī licenzēts,bet nav aktivizēt. Ja parādās (genuine microsoft logotips) Tas nozīmē ka kreisais windovs-nelicenzēts! Un desktopi pazūd, nākotnē būs vēl problēmas ar citām progām. Novelc internetā kādu aktivatoru un aktivizē Windovsu vai ar kaadu progu nonjem genuine microsoft un viss. Vienkāršākā ir RemoveWGA 1.2 un šeit daudz paņēmieni kā tikt vaļā http://www.youtube.com/watch?v=Pp8VsOG6Kak Gediss,nav jēgas likt pirātiskas Windas.Genuinu jau piekāst var,bet tāpat viņas neiet kā nākas.Ir jau variants,kā dabūt tīru orģinālo W7,vai vecāku.Labi meklēsi,atradīsi. ··· Operētājsistēma: Desktop nesaglabajas bilde fona... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā paātrināt kustību datoram? (9)
Ieinstalēju Linux ubuntu, bet dators kļuva ļooooti lēns. Iepriekš bija windows 7 un infu, pārinstalējot, uzliku uz D diska, bet tagad viss info ir kaut kādā Information. Domaju, ka pie vainas pārslogota atmiņa uz Information, bet nekā, tur...
nomaini operatoru Datora ātrdarbība nekādi nav saistīta ar tanī glabāto informācijas apjomu. Ātrdarbību nosaka citas lietas. vai tu varētu izstāstīt pa punktiem kā tu instalēji ubuntu? nez, nez... To bleķa un plastmasas sakausējumu vajag piespiest strādāt kā pienākās, par katru cenu.
Linux nekad nav testēts, varbūt tur draiveri neatbilst, nesaprot atmiņu kartes, proci, video. defregment varbūt līdz, bet arī ja svaigi ielikts, tad bija jākustās normāli.. Varbūt konkrētā Linux versija nav paredzēta tam kompim.
Es ar gribu Linux, it kā ir labs. Bet baidos pats likt, ka nesanāk čakars.
he he, datoram ari var pieshirt gaismas atrumu , ja vien izdara vienu gajienu ,ka shajaa video ;) > https://www.youtube.com/watch?v=o_XaJdDqQA0 ··· Operētājsistēma: Kā paātrināt kustību datoram? lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Windows 8 (11)
+ un - salīdzinājumā ar 7-to? Kuram dot priekšroku? Interfeiss var patikt vai ne, tas šoreiz nebūtu svarīgi.
Septītajam pārlecu... :) 8. pilnībā apmierina :) Tā kā nav nekādu skārienjutīgu ekrānu, neredzu iemeslu pāriet no 7. uz 8.

8. viņi pārmudījās un atkal mēģināja lietotājiem iestāstīt, kā viss jādara.

Skārienekrāns ir, protams, atsevišķa tēma.
Kam nav... kam ir... man piemēram ir skārienjūtīgs ekrāns :P -400megi operatīvajai atmiņai, kas tiek izmantoti kretīniskajam metro interfeisam, citādi lielāka daļa iekšu tā pati, kas w7, wXP, w2k un NT4 te ir būtiski, vai priekšroku ir jādod pērkot? ja pirkt, tad protams astoto, jo upgrade no 7 nebūšot. ja nepirkt... un nav lietošanā planšetnieks, tad runa var būt par ērtību. man grūti raksturot "metro" ar vardu "ērti", lietojot desktopu vai laptopu. astotajā ir jaunākas tehnoloģijas, piemēram, uefi nozīmē ātrāku startēšanos. bet ja man ir jāizvēlas starp 2 papildus sekundēm startēšanai un ... metro, startscreen´u. esmu ar mieru gaidīt pus minūti. 8.1 daļēji šo risina.
jaunu pc es ņemtu ar astoto.
··· Operētājsistēma: Windows 8 lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu