Portatīvie datori

Portatīvie datori - jautājumi un diskusijas

Vai portativais dators var pārkarst? (12)
Vai portativais dators var pārkarst, ja lieto visu dienu....
Ja vēl šamo noliek uz segas, aizsedzot ventilācijas atveres - mazāk par stundu, lai šams uz kādu laiku paliktu nelietojams... Un katra tāda reize to tuvina loģiskam rezultātam - ... Lietošanas ilgums nav iemesls pārkaršanai, iemesli ir radiators piedzīts ar putekļim, nobloķēta gasa ieplūde/izplūde, bojāts ventilators, izkaltusi dzesēšanas pasta, liela noslodze (tuvu 100%), visdrīzāk vairāku iemeslu kopums. Te jau visu mineeja, ja viss oki ar dzeseessanu, nevajadzeetu paarkarst. Pamatiigi silts gan buus.
Jo, buusim godiigi, tam porkkikam liidz super labam staciaonarajaam, kaa liidz Marsam. Tas taa, tautas valodaa.
Jā, ja, piemēram, ir ne tikai aizsērējušās, neizdevīgi izvietotāsventilācijas atveres, bet dators nepareizi novietots lietošanas laikā- uz tā krīt tieši saules stari. Būtisku iespaidu uz pārkaršanu var atstāt tas, ja ofisa klēpjdatoros, kas nav paredzēti jaudīgām un resursietilpīgām spēlēm, tiek darbinātas jaudīgas datorspēles, kas izmanto daudz kompjūtera resursu. Būtisku slodzi uz klēpjdatora sistēmas komponentiem, izraisot pārkaršanu, var atstāt daudzas vienlaikus darbojošās utilītas, pārlūkprogrammas cilnes. Nē, nevar! Savejo darbinu pa 10 stundam no vietaa un nekas!

Tikai jāuzpasē lai nav putekli un strādā dzesēšana….
··· Portatīvie datori: Vai portativais dators var ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Nevar ieslēgt portatīvo (13)
Slēdzu iekšā,iedegas lampiņas,uz monitora uz pāris sekundēm parādās sākuma attēls un ir pīkstieni un slēdzas viss ārā.Ir pieslēgts pie strāvas,bet nedeg tās ikoniņas{baterijas un strāvas} viss kā miris.Lenovo
Ne ko darīt-pērc jaunu... :) konkrēti - kādi pīkstieni, cik garo, cik īso? ar tiem mātesplate signalizē par problēmu. ja vispār nekas uz ekrāna neparādās, tad nav kārtībā ar mātes plati... ja parādās, tad jāskatās ko rāda, iespējams disks nobeidzies... labāk jau stiept pie meistara labojams, ja labs meistars, bet vispirms barošanas blociņu pārbaudi, vadus tad meistars, visticamāk, ka disks nobeidzās ··· Portatīvie datori: Nevar ieslēgt portatīvo lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Portavīvajam datoram bieži ekrāns pelēks (2)
Portatīvajam datoram darbības laikā ekrāns paliek pelēcīgs. Dažreiz pazūd pats no sevis. Dažreiz pārstartējot datoru nekas nemainās. Kāds varbūt iemesls?
pie zema akumulatora uzlādes līmeņa, operētājsistēma darbojas taupības režīmā. pārstartēšana nelīdzēs. tikai pilna akumulatora uzlāde. vai enerģijas uzstādījumu maiņa. Baterijas darbības laiks ir ierobežots un pelēks paliek, sākas enerģijas taupīšana. Drīzumā jāuzlādē. ··· Portatīvie datori: Portavīvajam datoram bieži ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Laptop monitors izslēdzas (7)
Viss strādā un pēkšņi izslēdzas ekrāns,viss pārējais strādā un tā vairākas reizes atkārtojas..ir kādas idejas?
Nu, ļoti produktīvi būtu uzrakstīt, kas par laptopu, modeli, razotāju... cik vecs utt...

Pie ārējā ekrāna mēģināji slēgt kad laptopam monis nomirst? Un pēc laika atdzīvojas?
lapsis tajā atslēgšanas brīdī strādā no baterijas vai vada? kā tiek piedabūts monitors pie dzīvības? ar restartu? akumulators ir cik vecs? pirms atslēdzas, monitora spilgtums mainas?
operētājsistēmas nosaukums, laptopa modelis(nevis vnk tošiba vai sony).
Vai nu backlight inverteris beigts, vai lcd mirst nost.

piespraud ārējo moni un dzīvo laimīgs, kamēr šis nenomirst un to displeju nelieto. Tas kompis pārāk vecs Tev, lai ieguldītu līdzekļus viņā.
Man par 25 ēbrejiņiem, Valmierā to problēmu sariktēja.Teica,ka garantijas nav,var neizdoties.Laptops kkāds 2010.g.HP.Jau vairs pat nedeva ārā uz ārējo moni. Jau 2 mēn. nav ne raustījies,ne dzisis. Vells,neatceros,kā to veicamo atdzīvināšanas procesu Meistars definēja:) aizmirsu par jautājumu.

pirms domāt par dzelžiem, vajag pārbaudīt vai nav aktīvas energijas taupīšanas opcijas. kontrolpanelī, power options>change plan settings>change adanced power settings>display vai tur nav displeja iemidzināšana. un pārslēgt uz high performance pašu enerģijas plānu.
··· Portatīvie datori: Laptop monitors izslēdzas lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Portatīvajam pievienojot lādētāju nodziest ekrāns (2)
Kas ir pa problēmu portativajam kad pievieno ladetaju tad pazud ekrans bet viss pārējais strada?
uzdodot tehniskus jautājumus, vēlams minēt kaut kādas detaļas, kā operētājsistēma un datora modelis.
problēma ir atkal enerģijas taupīšanas brīnumos.
kontrolpanelī(pieņemot, ka ir windows) ir opcija ´enerģija´, tur ir jaatrod cita opcija, kas datora displeju padara tumšu(-āku) tad, kad dators tiek pievienots strāvai. šo opciju ir janoregulē uz maksimālu displeja gaišumu, jo daži ražotāji te nez kāpēc ir nolēmuši uzlikt maksimālās taupīšanas režīmu. kāpēc? labs jautājums.
Paldies par jautajumu!

Ja ir iespeja tad pameginiet ar citu ladetaju!
··· Portatīvie datori: Portatīvajam pievienojot ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Dators vairs neatpazīst akumulatoru (4)
Datora (2 gadi) baterija BIJA ok, ar uzlādētu varēja 1-2 stundas strādāt... vakarā ok, no rīta- datorā paziņojums, ka "nav atklāts neviens akumulators"... strādā tikai ar vadu... Vai var būt, ka esmu nejauši ko atslēgusi, ...
Izņem baču, ieliec atpakaļ, ja nelīdz, tad būs bačas kontrolieris atliecies.
Lai saņemtu instrukcijas, kā baču izņemt, vismaz datora meodelis jānorādā...
Tā detaļa,ko jūs varat noņemt apakšpusē ir vienīgā,kuru var noņemt portatīvajam datoram (ja tas ir portatīvais) ,jo jebkura cita detaļa noņemas tikai kaut ko skrūvējot...korpusa vāciņš,vai arī cietā diska vāciņš...
Ja baterija pārtraukusi lādēties..tad var būt trīs dažādi iemesli... : Draiveram(kontrolierim) datu bāze jāatjauno;DC ligzda nepilda savas funkcijas;baterijas elektrods,vai kontakts nepieņem elektrības lādiņu no elektrotīkla.
A lādētāju atpazīst? atminos, ka bija gadījums, kad parādījās paziņojums, ka ladētājs nav oriģinālais, lai gan bija.
Tāpat bateriju nelādēja, otrā tādā pašā datorā baterija strādāja nevainojami. Vainīgs bija DC-DC bloks. manā gadījumā neliela plate, kas kontrolē baterijas lādēšanu un datora barošanu.
Tajā laikā ap 20 Ls - nomainīju, un viss nostājās savās vietās.
··· Portatīvie datori: Dators vairs neatpazīst ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Portativais karst un ventilators niķojas (6)
kompis karst un ventilators te kluss te stkal dūc kā traktora ventilators,šad un tad arī skali iedūcas un atkal klusē un tā daudzas reizes.Ko es varētu iesākt?
...atskrūvēt to daiktu vaļā un izpūst kaČA spalvas....ja nu mājās ir kāds kašoks. :) Jāskrūvē vaļā ja māki izjaukt un jāiztīra tas maizais radiatoriņs kas pie ventilatora,portatīvajiem viņs ātri aizaug ar putekļiem arī bez kaķa vai aitas spalvām:D Var nomainīt arī pastu pie reizes ,kas atrodas zem procesora. portatīvā datora izjaukšanu un putekļu tīrīšanu vēlams uzticēt speciālistam. ja nav pieredzes kā to darīt, labāk vaļā neko neskrūvēt, bet ar kompresēta gaisa balonu izpūst datora ventilēšanās atveres tā sānos. variants nav ideāls, bet daudz drošāks.
minēto saspiesta gaisa balonu var nopirkt datortehnikas veikalā/internetā. līdzās monitoru tīrāmajam komplektam, tādam balonam būtu jābūt katra portatīvā īpašnieka rīcībā. un izpūst būtu vēlams dažas reizes gadā, pat ja liekas, ka viss ir ok.
Ja esi drošs ,ka Pats tiksi galā: pameklē youtube -->moš ,ievadot sava portatīvā nosaukumu un modeļa nr. vari atrast video ( kā izjaukt un tīrīt konkrēto modeli).

Ja neesi drošs-tad seko Fargo ieteikumam. Veiksmi ! ;)
Es datoru uzliku uz mazām 2 cm kājiņām....vairs nekarsē. ··· Portatīvie datori: Portativais karst un ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Portatīvajam datoram pieslēgt lielo monitoru. (10)
Sveiki! Vai portatīvajam datoram var pieslēgt lielo monitoru? Portatīvā datora man nav. Interesējos.
Atkarīgs no modeļa, bet lielākajai daļai var. Ja ir īstais štepsels un caurums verķim, tad jau ar pašu kosmosu var savienot :D Mājās ar savu verķi pieslēdzu pie TV, vismaz normāli var redzēt filmas tālāk 50 cm :D Absolūtu lielākajai daļai var. Varbūt kādam ūber plānajam vajadzīgs kāds speciāls adapteris. Portatīvajam datoram un monitoram jābūt vienādām HDMI vai VGA ligzdām un viss OK. tv lielo ekrānu var, tad monitoru arī var ··· Portatīvie datori: Portatīvajam datoram pieslēgt ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Varianti ir vairāki atkarībā no datora:
1. Izslēgt nospiežot un 5 sekundes paturot ieslēgšanas pogu.
2. Izraut elektrības vadu un noņemt akumulatoru.
3. Ir datori, kuriem akumulatoru noņemt nevar bez korpusa atvēršanas, tad jādara sekojoši: Izraut elektrības vadu >> uzmanīgi apskatīt datora apakšējo vāku un atrast mazu caurumu, kurā var iebāzt piemēram atlocītu dokumentu saspraudi (tas caurums būs uz datora RESET pogu; saspraudei jānoņem izolācija citādi būs par resnu) >> paņemam saspraudi un maigi ar jūtām iebāžam šai caurumā un sajūtam kā nospiežas tas reset - paturam reset nospiestu apmēram 5 - 10 sekundes (reset pogas nospiešanas jēga: tiks atslēgts datora akumulators).
Protams ka var, tāpat ka visus citus. Ja ievajagās tāda opcija, nospied ON/OFF pogu un paturi vairākas sekundes līdz atrubījas. Var. Var restartēt arī tad, ja neuzkaras. Nav skaidri definēta problēma, nav arī vēlamais rezultāts. Vēl vairāk - ir aizdomas, ka notiek putrošanās ar terminoloģiju. ··· Portatīvie datori: Vai portatīvo datoru var ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kurš portatīvais ir labāks? (8)
Vēlos iegādāties kādu no šiem portatīvajiem. Kurš ir labāks pēc specifikācijas? Packard-Bell-EasyNote-TE11HC http://www.notebookcheck.net/Review-Packard-Bell-EasyNote-TE11HC-32328G50Mnks-Notebook.91079.0.html Acer Aspire ...
Ar lietotiem portatīvajiem baigā loterija - reti kurš pārdos lēti labu portatīvo, vairums gadījumos būs vai nu zagts, vai pieliets ar alu, vai regulāri kritis no galda utt. Un bieži vien visi defekti uzreiz nav redzami (piemēram gļuko, kad uzsilst) un garantijas nebūs.
Bez tam šīs lietas strauji attīstās un 3 gadīgs modelis jau uzskatāms par vecu. Vidēji kalpošanas laiks portatīvajiem ir +- 5 gadi neatkarīgi cik krutu nopirksi. Tātad, ja 3 gadīgu var nopirkt par puscenu, sanāk tas pats, kas pirkt jaunu un lietot 6 gadus.
Pirmā opcija - vairāk rama + procesors nedaudz labāks + atsevišķa video karte pirmais.

bet abi ir morāli novecojuši jau pirkšanas brīdī.

man liekas, ka vajadzētu skatīties pēc kaut kā ar i5 un ssd.
Kā jau rakstīja, abi būs novecojuši jau pirkšanas brīdī.. Vajadzētu skatīties uz modeļiem ar i3 vai i5 no Haswell paaudzes, vismaz 4 GB RAM - interneta lūrēšanai un ofisa programmām būs ok. SSD ir jauka lieta, bet standartā nāk tikai dārgajiem modeļiem - SSD var nopirkt atsevišķi un nomainīt. No atsevišķas videokartes portatīvajam gan jēga maza, manuprāt. Apskati:

http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/asus_x552la_eng_black_i3

http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/dell_inspiron_3542_black_272417940

http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/hp_probook_350_g1_i5
Nasty_Boy (2015-01-14 13:50) viedoklis

galvenais bottle-neck´s šobrīd ir vecie cietņi. vismaz lai OS darbojas no ssd. par videokarti, tur var piekrist un ar pieņemamu proci un atmiņu arī iebūvētā bus ok priekš middle-range. ja tomēr pērk lapsi ar grabuļ-hdd, tad vajadzētu tajā pat veikalā izvēlēties kādu sev cenā pieņemamu ssd un lai veikala specs to iemūrē iekšā uzreiz.
··· Portatīvie datori: Kurš portatīvais ir labāks? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu