Vai kāds var apkopot tabulā kopīgo un atšķirības starp PAREIZTICĪGAJIEM un LUTERĀŅIEM.

Lai var skaidri redzēt atšķirības un kopējo.

Kaskaade  3 3 Tās nu gan aplamības, dēls, ka nekāds "ārējs spēks" točna tavu dzīvi nevada :) 😅
Vai esi lasījis/skatījies Mihaila Bulgakova Meistaru un Margaritu?
"Jā, cilvēks ir mirstīgs, bet tā būtu tikai pusbēda. Bēda ir tā, ka viņš reizēm mirstīgs ir pēkšņi. Lūk kur fokuss." /c/
Gēni tevi pilnīgi noteikti nepasargās no liktenīga csn, tāpat kā no apstākļiem, kurus ietekmēt tev nav ne mazāko izredžu.
Es neko nejaucu. Es burvīgi orientējos šīs pasaules godībā.
Cilvēks nav vientuļa sala. Cilvēkam, lai izdzīvotu, ir nepieciešamas tādas vai citādas sociālās sistēmas, kuras orientē uz tādu vai citādu izdzīvošanas un sadzīvošanas kārtību. Mūsdienīgo likuma varu tu taču nevari noliegt kā ļaunu 989% tikai tādēļ vien, ka arī šajā sistēmā tālu neietilpst tie labākie un saulainākie prāti. Vnk katrs atrod, ņem, bīstas un respektē tikdaudz, cikdaudz tas atbilst viņa individuālajai vērtību orientācijai un garantē viņa iz/dzīvošanas iespējas.
Mīlestība pati par sevi kā parādība arī ir tīra, bet cilvēku egoistiskās un savtīgās savstarpējās attiecības 989% gadījumu ir netīras.
Nazis vienās rokās ir tikai galda piederums, kurpretim citās - aukstais ierocis.
Līdz ar ko: Stilam nav nozīmes, visu izšķir slāpes. Man, piem, galīgi netraucē atsevišķu pīplu izgājieni, lai viņu dēļ es diskreditētu sistēmu kopumā.
CCS
2023-04-13 21:05

Chris1986      CoCoSan, Liepnieks visu dzīvi studē filozofiju. Un tas, ko es izklāstīju, visticamāk, ka nav viņa personiskais viedoklis, bet gan tās, kā filozofija kopumā skaidro reliģijas rašanās iemeslus un viņas ilgspējas iemeslus 2023-04-13 21:23

Kaskaade  1 1 Kas ir Jurģa Liepnieka filozofija uz pasaules un civilizācijas vēstures fòna...?
Ja Jurģim Liepniekam ir vieglāk pieņemt faktu, ka viņa produktīvās dzīves finišs būs tārpu izēstas acis, tā saprotams ir viņa izvēle.
Man kkā saprotamāk dzīvot ar apziņu, ka labākais būs aiz finiša taisnes.
CCS
2023-04-13 21:36

rokons  1 1 Cik nu es zinu, reliģijas radās no bailēm un vājuma. Attiecībā pret dabu. Šodien no zibens neko daudz nebaidās, diemžēl, reizēm veltīgi, toties zin kas tā par dabas parādību.
Vēl - bailes no aiziešanas mūžībā, kā rezultātā aizsaules un mākonīša proponēšana kļuva populāra.
No senās Grieķijas zināms - Hārons ceļ visus uz aizsaules valstību, tikai viņš pats regulāri kuģo atpakaļ nebūdams dievu kārtā. Drusku dīvaini man savulaik tas šķita :D
2023-04-13 21:46

CoCoSan  2 1 Mhm. Un rokonam ne no kā nav bail. Ne bail palikt bez naudas, ne bail izrādīties impotentam kādas čikses acīs, ne bail par sev tuvu cilvēku veselību un dzīvību.
Saprotams, visām tām bailēm ir zinātniski izskaidrojumi, taču tas bailes nu nekā nemazina. Kkā tā.
2023-04-13 22:26

Ljekainiitis  1 1 Coco - vārdu daudz, jēgas maz ... :) Bet dabaszinības visu loģiski saliek pa plauktiņiem. Kad tā primātu (mūsu senču grupa) dabas ģenētisko rotaļu iespaidā tika pie abstraktās domāšanas, izrādījās ka izdomāti gariņi un dieviņi dod iespēju labāk organizēt to grupu un līdz ar to - izdzīvot lielajā konkurences cīņā.
Vai mūsdienās šī organizācijas forma ir vajadzīga, vai tas tāds pats atavismas, kā aste mūsu senčiem? Manā uzskatā - jā.
2023-04-14 08:20

CoCoSan    1 Burvīgi, taču tas tev un tev līdzīgi domājošiem nepiešķir tiesības noniecināt svešas vērtības. Kā sacīt jāsaka>>> nepatīk, neēd. Nu kkā tā. 2023-04-14 08:32

Ljekainiitis  1   Ja šīs vērtības sāk kļūt par enkuru pakaļā cilvēcei - tad tā aste ir jānocērt ! 2023-04-14 09:16

Silve      Neatkarīgi no nosaukuma lidmašīna paliek lidmašīna. 2023-04-14 11:35

CoCoSan    1 Kas ir cilvēce, un kas tev piešķīris tiesības lemt visas cilvēces vārdā? Tas kas tev enkurs, citiem buras. Vai tad pasaulei jābūt kā nopļautam zālienam vienā izmērā?
Sacīts, civilizācija jau no pirmssākumiem ir veidojusi reliģiskās sociālās sistēmas, pateicoties kurām tā kautkā tomēr novilkusi līdz 21 gs.
2023-04-14 11:39

dabasmiilis    2 Filozofija ir laba lieta.

Cilvēks visur meklē un saprot tikai sākumu un beigas, es uzskatu, ka ne vienmēr ir jābūt sākumam, sava veida mūžīgā teorija - ja nu viss eksistē pats no sevis, bet mēs vēl neesam šīs formulas atšifrējuši, jo meklējam ne tur!?
Viss par sākumu un beigām šauri skatoties ir saprotams, bet kad sāc skatīties plašāk redzi pārāk daudz nesakritību.

-Kas bija pirmais - vista vai ola? Olu dēj vista, bet vista nāk no olas.
Kad attīstītākas civilizācijas savos kosmosa kuģos apciemoja mūsu planētu, tad tās aborigēni šos citplanētiešus sauca par dieviem, jo viņiem to tehnoloģijas un attīstības iespējas bija kaut kas no zinātniskās fantastikas, kaut kas neizskaidrojams.
Viegli jau visu nesaprotamo apzīmēt, ka to radījis mistisks dievs.
Lai paliek vista un ola, pieņemsim, ka tās radīja dievs, bet te jau nākamais jautājums, kurš tad radīja pašu dievu? Viņa tēvs vai svētais gars, bet kas attiecīgi tad radīja tos? Te mēs atduramies pret mūžīgo eksistenci!

Un te nonākam pie atbildes, ka maldīgs ir mūsu priekšstats par sākumu un beigām! Iespējams daži lielumi spēj eksistēt paši no sevis un nevienam tie nav jārada.

Kaut vai cilvēks, it kā mirstīgs, bet patiesībā mirstīgs ir tikai viņa apvalks jeb ķermenis, cilvēks ir dvēsele, kas iemājojusi ķermenī, bet pēc nāves meklē nākamo ķermeni - dvēsele ir nemirstīga!
Ir augstākie likumi un mācības, bet tas nenozīmē, ka viss iet pēc mums saprotamā scenārija.

-Reliģijas radīja, lai kontrolētu un pakļautu cilvēkus, tā vietā, lai atbildētu nabagam, kādēļ viņam nepienākas maizes šķēle, tā vietā piebāza viņam pilnu galvu ar muļķībām, lai šis uz mirkli aizmirst par rūcošo vēderu un turpina ticēt, ka reiz to maizes šķēli tomēr dabūs, nebūtu cerības - nabagam būtu jādodas pie biezo galda maizes kukuli zagt...
Bībeles gadsimtiem pārrakstītas kā katrai varai un laikmetam bijis izdevīgi, tādēļ tās nav nekādas rokasgrāmatas! īpaši, ja palasa tās muļķības - ja tevi
2023-04-14 14:41

dabasmiilis  1 2 ... ja palasa tās muļķības - ja tevi sit, tad pagriez otru vaigu - klasiska manipulācija kungu sarakstīta, lai nabags pavācas malā un nedomā pretoties, lai ļauj sevi nosist, tad ar to nabagu var darīt visu, ko vēlas un viņam nav nekādu tiesību, jo redz dievs viņam aizliedz pretoties. -Bet realitātē visa dzīvā radība cīnās par izdzīvošanu, nevis gulstas uz šķīvja visiem, kas spēcīgāki vai bagātāki par viņu.

-Svaigākā reliģija parādīja to pašu - bezierunu pakļaušanos, valstī pēkšņi ir tikai viens mediķis, tas pats pēc izglītības filozofs Kariņš!
Tā iet ar to filozofiju...
2023-04-14 14:43

CoCoSan    2 Diezgan savādi, ja to raksta pieaudzis cilvēks "ja palasa tās muļķības - ja tevi sit, tad pagriez otru vaigu - klasiska manipulācija kungu sarakstīta".
Un kā tad ir mūsdienās ar nāvessodu moratorijiem? Būtu pareizi nogalināt cilvēku atriebībā par viņa noziegumu? Tas ko vitāli atrisinātu, izņemot naida un atriebības kulta atbalstīšanu un kurināšanu sabiedrībā? Vai tad tā nav humānisma augstākā pakāpe - uz ļaunu neatbildēt ar ļaunu un uz noziegumu neatbildēt ar tādu pašu noziegumu?

Bet vsp ļoti apbrīnojami, ka cilvēki tik sekli redz lietu būtību un sa/lasa tikai to, ko grib sa/lasīt.
2023-04-14 15:07

Ljekainiitis  1   Emmm ... Un kādi ir Coco mērlīdzekļi, lai noteiktu dziļumu/seklumu ? Cita lieta, ka mīlītis tur laiž tuftu...

Un Coco grib "pažēlot " teiksim mazu bērnu izvarotāju ? Kāda jēga tādu visu atlikušo mūžu uzturēt, barot un aprūpēt ?
2023-04-14 17:26

CoCoSan      Ļekainajam ir grūtības pēc cilvēka akcenta nojaust no kurienes viņš? Tas pats ar dziļumu un seklumu.

Kāds sakars ar "žēlošanu"? Ļekainā dzīves filozofija ir ļaunumu atražot ar ļaunumu? Un ciktāl tā?
2023-04-14 19:56

rokons  1   Ak augstā operas tēla pārstāve!
Par bailēm domājot, ieskaties Verdi operas Masku balle 1. cēliena Gustava ( Rikardo, kad personāžus dabūja itāļi rediģēt) ārijas tekstā.
Bija laiki, kad arī latviski šī opera skanēja, gan jau atradīsi. Itāļu tekstu var viegli notulkot.
Tad varbūt sapratīsi, kurā brīdī runa ir par kādas personas domām, bet kurā - vēsturiski un sociāli vētīti zinātnes secinājumi
2023-04-14 20:54

CoCoSan      Operas man patīk, taču tā nav mana reliģija, tāpat kā nav mana reliģija saprast, kas rokona izpratnē ir bailes.
Gribi pats saviem vārdiem to izstāstīt? Rokonam visvairāk bail no nodevības?
2023-04-14 21:34

Ineta      Kas vispār ir nodevība? Cik rokons ir samaksājis tai, kura "nodeva"? Vai sacerējās un tagad jāatriebj nepiepildītās cerības? Jūs brūnacainie vispār visi esat pirmkārt jāpārbauda , vai neesat čigāni. 2023-04-14 22:23

Ljekainiitis  1   Coco - māte Terēze pēc sava raxtura arī esot bijusi diezgan liela maita :)

Un manis pieminētajam gadījumam - kāda tad ir Tava alternatīva ?
2023-04-15 09:32

CoCoSan      Ļekainais, nu kurš tev iegalvojis, ka mīlestībai un/vai nesavtīgai palīdzībai ir jābūt salkanai dirsu aizlipinošai konistencei?
Kas ir maita? Tā kura neizdabā atklātam stulbumam vai veiklām manipulācijām?

Alternatīva kam? Lūdzu paplašinātiem teikumiem.
2023-04-15 10:44

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010