Rūteris

Rūteris - jautājumi un diskusijas

Switch vs router (5)
Es pārslēdzu ar provaideri līgumu no 50 uz 250 Mbps. Man ir vecā parauga bezvadu rūteris, kurš atbalsta tikai 10/100Mbps. Piespraudu galda datoru pa taisno, bet katrreiz kad vajag wi-fi ir jāpārsprauž vadi. Vai ir tehniski ...
Teorētiski iespējams, bet
1) slēdzot kompi pa taisno pie interneta vada tas tiek pakļauts uzbrukumiem no tīkla, ja datora firewall nebūs konfigurēts atbilstoši riskiem, dators agrāk vai vēlāk tiks uzlauzsts, īpaši ja parole ir vienkārša
2)atkarigs no provaidera, cik iekārtas tas ļauj klientam pieslēgt, ja vismaz divas tad strādās, ja tikai vienu, tad ne.

P.S. 55eiriki gan nedaudz pārspīlēts cipars, prasto ražotāju iekārtu var arī par 32 eirikiem iegūt
https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/bezvadu_tikls/routers/8level_gigabit_wifi_router
_wrt1200ac
=>neko apgalvojums īsti neatbilst patiesībai - LTK, Baltcom, gan jau arī vēl kādam citam, mājas pieslēgumiem parasti ir 2 divu adrešu ierobežojums, lai mazāk supportu trobelē. Jēziņ, tas jautājums ir ķīniski? nē, tev vajag routeri nevis switch. Provaideri bez papildu maksas papildu ip nedod. attiecīgi tikai routeris. ··· Rūteris: Switch vs router lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā nomainīt paroli rūterim? (7)
Kā nomainīt paroli mājas wi-fi rūterim?
un paroli kam vēlies nomainīt? rūtera pieejai vai bezvadu tīklam?

interneta pārlūka(internet explorer, chrome, firefox, opera) adrešu joslā ievadi 192.168.1.1

jāparādas vadības paneļa autorizācijas vednei

šī rūtera noklusējuma parole un lietotājvārds ir

admin

kad esi tikusi vadības panelī, tad sameklē izvēlni system tools, tad password, tur ievadīsi noklusējuma paroli un lietotājvārdu(admin, admin) un tad izveidosi jaunus.
tā ir parole rūtera pieejai

parole pieejai tava rūtera bezvadu tīklam ir jāmaina sadaļā wireless>wireless security;
tur izvēlies wpa2-psk(mājai pietiek ar šo), version - automatic, encryption - automatic;
pie psk password ievadīsi vēlamo paroli, 9 simboli būtu minimums.
group key vari atstāt kā 0.

vajadzētu būt.
ja pareizi atceros,tas restarts šim jāspiež un tad rūtera uzstādījumos liec pa jaunam paroli:) gan jau ,ka spečuki prasīs rūtera modeli un pa punktiem tieši pateiks,kur un kā spiest;) kāds ir rūtera modelis?
rūteris ir pašas pirkts, vai lattelekoma?
Ne esmu ne kads IT specialists, bet lasot jautajumus joprojam palieku bez atbildes.
Nav jega gudri runat un izmest hipotezes vai muris vainigs signala stiprumam, bet varbut
tapetes uz sienu?
Labi ja kadam velme zinat, ka RUTERI pierunat stradat jauki, tad iesaku noskataties so rulliti.
https://www.youtube.com/watch?v=l90XmdOz5w8 Tas ir musu valoda un loti detalizeti izskaidros visus sikumus.
Kaa? Ja ruuteris ko paa ar modeemu ( nu piemeeram ) , tad jaaielogojaas savaa ruuterii ( kaa - atkariigs no providera , explorerii jaauzraksta sava IP adress utt ) ,un ja nezini veco paroli, jaassak viss no jauna. Laikam bija parole "admin" no zavoda. Restars neko nedod paroles zinnaa. ··· Rūteris: Kā nomainīt paroli rūterim? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Rūteris - viens modelis, dažādi signāli. (4)
Kāds varētu būt iemesls tam, ka viena modeļa rūtera signāls atšķiras? Nopirku tādu pašu rūteri kā draugam - tp link 841n - jo signālu varēja uzķert no piektā stāva, ja atrados pāri ielai veikalā. Nopirku sev tieši ...
*)brāķis
*)antenas slikti pieskrūvētas
*)rūteris ielikts ekranējošā vietā...
Varbūt vaidzēja no drauga ar aizņemties un paprovēt viņa rūteri, un tad tik štukot par pirkšanu... dzelsbetona maaja, un parasta kkieggellu maaja. Un varbuut tiessaam defekts ruuterii? Varbuut vienaa gadiijumaa izmanto 2.4 Gz , otraa 5.0 Gz ?
Kautkur lasiju, ka pats efektiivaakais esot, ja ruuteri stiprinaa kur pie griestiem, un arii taas antenas, ja aareejaas ir, kautkaados noteiktos lennkos vajadzeeaj steleet.

https://www.google.com/search?q=the+best+antenna+angles+for+router&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ah
UKEwj0k5K97LPQAhVLNSYKHZmwBRMQ_AUICigD&biw=1536&bih=734
Tplink ir mēsli, pērc normālu rūteri ··· Rūteris: Rūteris - viens modelis, ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kāpēc būtu jāmaksā dārgāk? Neloģiski. Tad sanāk tā - maksā par ūdens pieslēgumu, bet tad vēl pa virsu par katru ūdens krānu...Gribi arī podā ūdeni nolaist- vēl viens atzars - lūdzu par to jābleķo papildus. Manuprāt loģisks piegādātāja noteikums. Ir starpība, piemēram, uz vienu mājsaimniecību pievelk internetu pa 20 eur/mēn. Bet saimnieks ar Wi-fi baro vēl 3-4 lietotājus (kaimiņus).
Piegādātājs gribētu tos 20 eur/mēn dabūt arī no tiem 3-4 lietotājiem.
Un ja datu ātrums kritīsies dēl daudziem "nereģistrētiem" lietotājiem - no piegādātāja tādu pakalpojumu nepirks neviens.
Katrai situācijai divas puses - lietotājs un piegādātājs.
līgumā ir jābūt atrunātam cik ierīces var pieslēgt pie vienas izdalītās ip adreses. Tie provaideri, ar kuriem sanākusi darīšana, pat ir uzstājuši uz rūteri, jo tā vienkāršāk dzīvot. Wifi variantā nemaz cita risinājuma nav. tas ir, ja pieliek ruuteri, network switch , kaads var prasiit...vairaak maksaat par Internetu? Tas gan intresanti, uz kaada pamata ta ? Un ja pie wi-fi piesleedzas 10 komji, jeb viens, cena mainiisies ? Cik es zinu, mainaas aatrums atkariibaa no lietotaaju skaita , jo piegaadaataaja "vada diametrs" nav bezgaliigs, bet cena....nu gan zagnulli...:( ··· Rūteris: Va ir ir jāmaksā par ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kāds Wi-Fi rūters būtu nepieciešams, lai izveidotu mājas bezvadu tīklu. (3)
Vēlos privātā 2st. mājā izveidot drošu (aizsargātu) bezvadu tīklu. Kāds Wi-Fi rūters būtu nepieciešams, lai tam pieslēgtu cieto disku kur uzglabāt vēlamo informāciju no portatīvajām ierīcēm. Potenciālie tīkla ...
Vispirms vajag ārējo disku ar Ethernet (NAS) un tad pa lielam var spraust pie jebkura rūtera. Tālāk jau roku veiklība kā to visu sakonfigurēt.
Bet no rūteriem var ieteikt kaut ko no MikroTik, piem. RB962. Maziņš monstrs par kuru nebūs jābaidās vai pavilks visas uzskatītas ierīces.
pirmais, kas te būtu jāņem vērā, ir nepieciešams papildus signāls, jo ar vienu pašu rūteri noklājums būs slikts. augšējā stāvā(pēc iespējas atklātā vietā) rūteris, zemākā stāvā access point.
kas attiecas uz drošību, tad vajadzētu izmantot wpa2 + aes. bet vai visas pieslēdzamās ierīcas to atbalsta. var izmantot mixed wpa2 aes/tkip. wep un wpa protokoli nav droši, bet ja kāda no ierīcēm darbojas tikai ar tiem, izvēle ir starp ierīces izmantošanu tīklā un kopējo tīkla drošības pazemināšanu. ja gribas drošību, tad vajag tiekties uz wpa2/aes.
Netgear AC5300 - ideaali ssancee 2,5 staavu maajaa, un veel labu gabalu ap maaju.Drossiibu vari nokofigureet cik vien krutu gribi .Praktiski paarslogot nav iespeejams.Da kaut 20 verkkus vienlaiciigi velk uz max klapi.
Un pats galvenais, manaa situaacijaa, bija daudzie LAN sstekeri , jo wi-fi .....tomeer nav mans miillaakais net savienujuma veids .

https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/R8500.aspx?cid=wmt_netgear_organic
··· Rūteris: Kāds Wi-Fi rūters būtu ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Neuztver ruteri plansets (11)
Kapec plansets neuztver wifi no rutera?
Būs noplīsis, izmet to laukā, tač dzīve būs vieglāka un par vienu problēmu mazāk. Droši vien, ka vienkārši jāpaspaida wifi ikona, lai tiktu pie rūteru saraksta, bet labāk paprasi vientuļajam kaimiņam, lai iepravī. Varbūt routeris N, bet planšete saprot tikai b,g kāda planšets, kāds rūtera? pirms tam uztvēra? varbūt problēma būs nevis starp planšeti un bezvadu rūteri, bet drīzāk starp rūteri un ineta vadagalu, kas ienāk dzīvoklī.
rūteris raida? ir redzams pieejamo tīklu sarakstā planšetē?
(var rakstīt privāti)
··· Rūteris: Neuztver ruteri plansets lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā palaist rūteri? (1)
Nesen dabūju rūteri. Man ir stacionārais dators un viedtālrunis, ko arī bieži izmantoju, lai katru reizi nebūtu pie lielā kompja jāsēžas, tādēļ to rūteri meklēju. Laptopa man nav. Bet rūterim nav palaišanas instrukcijas, ...
Vai meklēšana ar modeļa nosaukumu nepalīdz? (tas ir pirmais ieteikums jebkuras iekārtas gadījumā, jo info gandrīz noteikti ir atrodama)
Var jau ieskatīties pat
http://www.baltcom.lv/files/instrukcija.pdf jo tur ir padoms MAC adreses klonēšanai, kas reizēm var būt nepieciešama
http://palidziba.lattelecom.lv/lat/palidziba_majai/internets/majas_wifi/konfiguracija/32156-ka-uzsta
dit-bezvadu-marsrutetaju-tp-link-tl-wr740n?full
vai pat šādu angļu mēlē http://setuprouter.com/router/tp-link/tl-wr740n/manuals.htm
··· Rūteris: Kā palaist rūteri? lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Palīdziet izvēlēties rūteri Cisco 1721 vai Linksys WRT54GL (6)
Rūteri. Kāds varēru nokonsultēt? Kuru rūteri izvēlēties: Cisco 1721 vai Linksys cisco WRT54GL v1.1
Vietējie ražotāji jaatbalsta:)! Būs gan lētāks , gan labāks... Linksys. Paskatiijos Amazonee - 2400 pozetiivu atsauksmju par Linksys. Saliidzinossi par Cisko - 3. Neviens parasts pirceejs taadu Cisko nezina nemaz. Vismaz ne-profesionaalaa liimeni.
Ja man buutu jaaizveelaas, nnemtu atkal NETGEAR Nighthawk AC1900 .
Salīdzināji gan SOHO rūteri WRT54GL ar biznesa aparatūru Cisco 1721 :)

Tātad no šiem diviem nav variantu majās lietošanai - tikai Linksys WRT54GL.
Bet ieteiktu iešūt DD-WRT firwari. piemeram DD-WRT v24 RC-7 (03/05/08) std
Strāda stabili gadiem. Bet tas arī tādā gadījumā, ja to ruteri dāvina par brīvu.
a) abi ir antikvariāts un pirkt nav jēgas, ja nu vienīgi par simbolisku maksu
b) Cisco viennozīmīgi ir daudz labāks ar daudz lielākam iespējām (bet vai tev viņas vajag?), taču bez speciālista saviem spēkiem ar viņu galā netiksi.
c) dari kā iesaka Pazistams (2015-04-01 10:41) Linksys + DD-WRT
Neviens no šiem nav vērts vairāk par 5 EUR riktīgi antikvariāti, pie tam WRT54GL ir ar apgraizītu atmiņu, kam pilvērtīgu DD-WRT neuzliksi, tik apgraizītu variantu bet oficiālās firmwares ir liels mēsls. Cisco ir arhaisks DSL rūteris, tik pie DSLa pielik jamo bez esošās DSL kastes uzhakošanas nevarēsi, jo LTK DSL konfigurācijas infu klientiem nedod. ··· Rūteris: Palīdziet izvēlēties rūteri ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Rūteris - kādu iegādāties? (11)
Labs vakars! Jautājums spečiem interneta lietās. Lattelecom DSL internets, ātrums līdz 6 Mbit/s, ( reāli ne vairāk par 4), 1 portatīvais, pāris advancētie telefoni. Kāda tipa rūteri būtu jēga iegādāties? Negribu lieki ...
ņem vērā, ka tas ir rūteris ar maksimālo datu pārraides ātrumu 300mbps. un tas ir tikai teorētiskais, tehniskais maksimums, kurš normālos apstākļos nenotiek nekad - attālums virs 1.5,2m, sienas, citas raidošās ierīces utt, bla bla...
tas nozīmē, ka ir bezjēdzīgi nomāt lattelecoma internetu ar lielāku ātrumu kā tavs rūteris spēs dot ārā mājas apraidi, kas nozīmē, ka visi telekoma piedāvājumi ar ātrumiem virs 400mbps ir izšķiešana.
Lasīji sākumā ka ir DSL ar 6 Mbits max ātrumu ? to spēs pavilkt jebkurš rūteris. tp-link tl-wr941nd būs labs. Tiešsi tā TP LINK būs ok , mājaās superdārgu nav jēgas, ņem lētāko, iespējams gļukos, dārgāks - iespējams gļukos tāpat, superdāgs varbūt negļukos, bet pa to naudu var nopirkt 5 gandrīz lētos.

gļukos nozimē ik pa brīdim būs jārestartē.
Par TP-link var piekrist. Tikai vai tad Lattelekoms visur jau nav nomainījis Technicolorus vai tml. Kam jau ir iebūvēts wifi? ··· Rūteris: Rūteris - kādu iegādāties? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
http://www.routerpasswords.com lieliskā poga, kas nospiežama ar skrebku, rūtera aizmugurē. Rūtera aizmugurē jābūt pogai,parasti grūti viņu nospiest jo ir tā padziļāk iekšā,tāpēc jāpaņem kaut kas tievs un smalks,japiespiež un pāris sekundes jāpatur.Tad atjaunojas noklusējuma iestatījumi.Lietotajvārds un parole atkal ir "administrator". Vispirms lai anonīmais pasaka rūtera modeli, tad runāsim tālāk par parolēm. Visiem tās nav vienādas. Ja nav burvju pogas rūtera aizmugurē, kas paredzēta šādiem gadījumiem, tad jāiet rūtera uzstādījumos, pieslēdzot rūteri pie datora un apmeklējot IP adresi, kas norādīta zem rūtera. Tālākie soļi jau tur atkarīgi no modeļa. ··· Rūteris: Kā var atrast paroli rūterim ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu