Windows 8

Windows 8 - jautājumi un diskusijas

Atšķirība ir licenzes kopijās, cik var licenzēti uzstādīt.
Ja personīgai lietošanai vai darbam, un nav skārienjūtīgs monis, tad neiesaku vispār Win8.1 likt, bet palikt pie Win7, un pagaidīt kas nāks nākošais no microsfta pēc kāda gada, ceru ka būs funkceonālāks OS.
piekriitu tam , ja nevajag oblegaati skarienjuutiigo ekraanu izmantot, paliec pie win7. enterprise ir kopija ar vairākām atslēgām, pro ir kopija ar vienu aslēgu, kaut kā tā :) http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions#Comparison_chart

"kuru no viņiem labāk uzstādīt"
kādai ierīcei, kādi mērķi un kāda ir tīkla vide?
Kuru no vieņiem vari atļauties nopirkt? Enterprise ir paredzxēts vairākām darba vietām...un attiecīgi ari maksā, bet funkcijas vienas un tās pašas... ··· Windows 8: Ar ko atšķiras windows 8.1 ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Nezinu kas ir "usb flat" bet astoto, līdzīgi kā citus vinduļus instalē clik, clik, yes, ok, ok, progresbars, restarts. usb flash, man domāt.

lai instalējot nevajadzētu neko vadīt iekšā, vārdu, reģionus, produkta atslēgu utt, tiek izmantota t.s. unattented instalācija. var to saukt par neklātienes instalāciju.
te ir piemēri ar variantiem, kā jāizskatās neklātienes instalācijas datu failam>
https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn621892.aspx

kā izveidot instalācijas puļķi>
http://bootableusb.net/how-to-make-windows-8-1-usb-installer/
Izmanto shos, peec tam vareesi nomainiit: https://technet.microsoft.com/en-us/library/jj612867.aspx googlee ir tonna info. Savaa laika taa instaleeju win7 , jo tas bija mini pc, kam nebija nekadas drives, tikai usb. Viss gaaja perfekti.

https://www.google.com/search?site=&source=hp&q=how+to+make+bootable+usb+win+8&oq=how+to+make+bootab
le+usb+win+8&gs_l=hp.3..0l2j0i22i30l8.3026.14835.0.15425.31.19.0.12.12.0.114.1527.17j2.19.0....0...1
c.1.64.hp..1.30.1721.0.5zc1ykM_SO8
··· Windows 8: Kā uzinstalēt windows 8.1, ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Windows 8.1 versijas - kurš no šiem Windows ir labāks? (7)
Sveiki! Windows 8.1, 64bit, English Windows 8.1 Professional, 64bit, English tehniski labāks? Vai ir kādas atšķirības?
Windows, protams, labāk angliski, citādi var pārsmieties ar tiem latviskojumiem - paste, laikam, bija ´iespraušana´ :D un neko tā arī nesaprast. Pierastāk angliski. 64 bit dabīgi, Tagad jau visi instalē Windows 10, tā kā liec to Man visu laiku dators piedāvā izmantot W10. Atsakos. Vai windows 10 varēs piereģistrēt?Būs problēmas!
Liec profesionālo versiju būs ok!
windows 10 apgreidošana no 7 un 8 ir par brīvu un varēs piereģistrēt.
no pro uz pro versijām, no citām uz home.
Fargo, tad ko mums darīt, piekrist tam W10? Man bail, ka tad kaut ko saputros un netikšu galā. ··· Windows 8: Windows 8.1 versijas - kurš no ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Vai novecojis Windows ir slikts? (14)
Ir tā viena publikas daļa, kas vienmēr baigi cepās vai tas w 8.1 ir labāks par w 8 vai tomēr sliktāks par w 10 vai tomēr w 95 ir labāks par w 7 vai tomēr professional ir labāks par ultimatebla bla... Vai man taisīt w vai ...
Tādi matu skaldītāji un krāniņu mērītāji ir jebkurā jomā, un tam nav nekāda sakara ar datoriem. EEEE, kur Tev ķobī tāda putra maļas? Mums ir brīvvalsts - katrs var paust savas (kaut iedēstītas) domas par jebkuru jautājumu (izņemot pretlikumīgus) brīvi! Nepatīk, nelasi: nepiedalies - bez Tevis būs sajūsmināto fanu atliku likām. :) jāsāk ar to, ka windows panākumu iemesls nav vis ģeniāla programmatūra vai dizains, bet mārketings. dažādos veidos panāktais monopolstāvoklis attiecīgajā IT nišā.

"ģeniālās" microsoft nostājas, ka internetam nebūs nākotnes sekas bija dramatiskas. radītās programmatūras drošība daudzlietotāju vidē... tās nebija. tika radīta vesela sērija failu sistēmu, kurās nevarēja noteikt lietotāju privilēģijas, nebija iespējams uzstādīt drošības režīmus. rezultāts.
vismaz piektā daļa cilvēces, nu jau 20 gadu garumā, tieši vai pastarpinati bija cietusi veselām datorvīrusu epidēmijām deviņdesmitajos gados.
dēļ tā, ka pašā pamatā windows operētājsistēma, tās failu sistēma, nebija paredzēta interneta videi, windows op.sistēmas darbinātie datori bija ļoti viegli mērķi ļaundabīgām darbībām, kā rezultatā desmitiem miljonu datoru visā pasaulē kļuva par vieglu upuri hakeru uzbrukumiem un kļuva par zombijdatoriem, kuri izplatīja datorvīrusu epidēmijas burtiski diennakšu laikā.

mēs varam daudz lasīt, cik miscroft vadība ir kļuvusi bagāta. bet cik zaudējumu viņu darbibas sekas ir radījušas? dzima vesela IT industrija, miljardu dolāru vērtībā. uz antivīrusiem bija spiesti tērēties gan privātie lietotāji, gan valsts iestādes. nemaz nerunājot par tiešiem datu zudumiem, zaudējumiem par bojājumu novēršanu un nespēju pilnvērtīgi lietot IT infrastruktūru.

tas ir par to, ka nebūt viss jaunais ir kaut kas labs. gadi pagāja, līdz tāds produkts kā xp, kļuva kaut cik droši lietojams.

kas attiecas uz interfeisu, tad problēma ar windows 8 ir tā, ka tās dizains ir domāts planšetdatoriem, skārienjūtīgu ekrānu datoriem. tās parādīšanās laikā, tikai neliela daļa datoru bija šādi aprīkoti. lielākajai daļai datoru lietotāju šāds interfeiss radīja tikai problēmas.
un atkal, šāds dizaina lēmums bija microsoft ideju "ģēniju" veidots. jo viņuprāt, galda datoriem un portatīvajiem datoriem nav nākotnes.
vai šoreiz miscrosoft "ņuhs" būs savādāks, kā bi
1) cepas tikai tie, kam nav poņas par to kas lācīti vēderā
2) Ja domā ka 8.x labāks par w7 vai xp tad paskaties pēdējo gadu CVE datubāzi, redzēsi ka vieni un tie paši gļuki ir visai produktu līnijai
3) Microsoft vienmēr ir alfas uzdevis par betām, bet betas tirgojis nost, pēc 1. servispakas MS OS jau var likt cilvēki, kam drošība nav pēdējā vietā
4) W8 ir atsevišķš stāsts - neveiksmīgs mēģinājums galada datora osam izmantot planšetēm paredzētu interfeisu, un izcūkot 300+ MB operatīvās atmiņas
5) Microsoft antivīruss diemžēl 20% malwares palaiž garām uzražot malwari kas uzliksies uz win 8 un netiks likvidēta ar iebūvēto antivirusu var pat skriptkidijs ar 3..4 tooļu palīdzību.

Suņi rej bet hakeri drāž tālāk :D
"EEEE (2015-07-28 15:22) jautājuma autora komentārs
man ir w 8.1, nekur starta poga nav pazudusi.
tas tikai apstiprina, ka ohoisti lieto nelicencēto kreiso windows bez update, un tad sūdzās, ka kautkas neiet."

8.0 pogas nebija, 8.1 versijā interfeisa bezpogas "risinājums" tika daļēji labots.

un es tev varu vien ieteikt, līdzīgi kā tēmā par jogu, lai tu seko pats savam ieteikumam un nebāzies tēmās, kuras jēdz pavirši un tās apspriežot izturies kā jauns kucēns.
··· Windows 8: Vai novecojis Windows ir slikts? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
No Windows 8.1 atpakaļ uz Windows 7 (26)
Pirms mēnešiem četriem nopirku Asus laptopu. Pamata dati - Intel Core i7-4500U CPU @1.80 Ghz 2.40 Ghz RAM 8 GB HD 1 TB. BEZ touchscreen! No sākuma bija Win 8.0, riebās. Uzlaboju uz 8.1, vēl joprojām riebās. Tagad lietoju Win 10 ...
Konkrētajam modelim ražotāja atbalsts ir tikai priekš Win8. Tas nozīmē ka gatavas draiveru instalācija ir tikai priekš win8. Bet ja ir vēlēšanās mierīgi var pāriet uz win7. Tiesa instalācijai draiverus nāksies piemeklēt no konkrēto komponentu ražotajiem un pašam jāzin ko tieši vajag. Automātiski nekas nenotiks. Tīkla draiveri no Broadcom, video no nVidia utt. tur tad ar prasās tās tehniskās zināšanas saprast ko kur meklēt un pēc čipa atrast vajadzīgo draiveri no čipa ražotāja.

Kas attiecas uz WiFi - zināma problēma; jāpārinstalē draiveris uz versiju kas formāli neskaitās win 8.1 savietojama t.i. nav sertificēta un jāaizliedz izmantot sertificēto versiju. Jāņem draiveru instalācija priekš 8.0 un neskatoties un Win "protestiem" jāliek šī versija neļaujot lieto 8.1 paredzēto/sertificēto versiju. Kā tas tehniski darāms te rakstīt būs pārāk gari.

Ja Chrome neiet tikai tavā aacountā uztaisi sev jaunu jaunu lietotāju - pārnes savus datus tur un esošo nedzēs. Kaut kas viņā sačakarēts, bet labot nav vērts vienkāršāk izvedot jaunu.

p.s
var protams darīt kā es - nelietot Win vispār... bet tā jau ir cita tēma.
Windows nav vainīgs pie gļukiem lielos vilcienos. Pie visiem gļukiem ir vainīga konkrētā laptopa programmatūra, kas bieži neatbilst Windows. Vai tas ir Sony vai Lenovo vai Asus, visiem atradīsies nesavietojamība programmatūrā ar to vai to. Noteikti jāpievērš uzmanība kā Windows, tā vēl vairāk konkrētā laptopa programmatūrai, vai tam ir visjaunākie update. Ja visi ir instalēti, tad nevajadzētu būt nopietnām problēmām. Kā arī konkrētajā gadījumā ir jāpievērš uzmanība wi fi updeitam, ka tas ir visjaunākais update. LOĢISKI!
Asus nav vienīgais gadījums, kad konkrētu wi fi neatbalsta. Pievienojies citādam wi fi, un viss strādā. Ja Chrome nestrādā, taču lieto Mozilla vai jebko citu. Nevajag tāpēc marasmu dzīt.
Un pats galvenais ir VISUR!

BET ŠIS TEIKUMS VISU JAU IZSAKA!!!

Par atbalstu jau teicu - man tas atbalsts nafig nav vajadzīgs. Jauni updeiti tikai rada jaunas problēmas.
mierīgi var pāriet uz windows 7. pārinstalāciju vēlams dot veikt kādam specam. tehniskās formalitaes te sīkāk apspriest nav vērts. Windows 7 atbalsts ir faktiski uz beigām!
Nedari atpakaļ soļus!
Man 8.1 neredzu problēmu!

Neaksties bet lieto viņu!
1) nav tāda "Win8 piemērota dzelžu arhitektūra" ir tikai ražotāja atbalsts konkrētām OS.
2) ar 8.1 patiešam ir problēmas; varbūtība 50/50 ka kaut kas nestrādās. Tas viss gan ir risināms, (pazūdošais WiFi utt), bet ja ir aprakstītās problēmas, ideja pāriet uz win7 varētu būt vienkāršākais variants.
3) Ja dators domāts tikai Win8 pāriet uz Win7 saviem spēkiem var arī neizdoties -t.i. instalācija var neizdoties "automātiskā režīmā" un prasīt zināms priekšzināšanas.
··· Windows 8: No Windows 8.1 atpakaļ uz ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Windows instalācija (6)
Instelēju otru operētāj sistēmu un saskāros ar problēmu sāku to meklēt internetā likās, ka risinājums jau kabatā, taču viss nebij tik viegli. Rezultātā izdzēsu visu, kas bija uz cietā diska. Tagad vēlējos ieinstalēt ...
Cilvēkam kurš neprot DOS atšķirt no BIOS nevajadzētu nodarboties ar kompja instalācijām, bet gan griezties pie speciālista. Visdrīzāk nesot nost vecos OS pie reizes nonesi arī FLASHa saturu... tava datora mātesplatei nav vecā bios sistēma, tev vajag instalāciju, kas sapratīs tava datora matesplates sāknēšanās sistēmu.
ir tā. sākumā, kad tu instalē sistēmu, dzelži "stāsta" kas viņi un no kurienes un tā. :)
un tava operētājsistēmas instalācija viņiem saka - ah, tā jūs sauc, aha, tagad es zinu. es lādēšu tos un tos moduļus iekšā, lai es varētu ar jums runāties mums savstarpēji sapotamā valodā.
ar linux/bsd sistēmām te ir labi, ar windows 8 tā nav.
uefi saderīga instalācija.
to tev vajag priekš instalējamās sistēmas.
un neaizmisti, ka daudzās mātes platēs to var pārslēgt pirms tu vispār kaut ko kabināt mēģini virsū.
Pamēģini citu USB portu... var gadīties, ka Tev ir gan USB2, gan USB3 atbalstoši porti. Pēdējam parasti vajag uzstādīt savu draiveri, vismaz priekš windows7.
Vēl vajadzētu pārbaudīt BIOS. Vai uzstādot 2. sistēmu, BIOSā neesi veicis izmiņas kādos iestatījumos?
Šī dubultā pārinstelācija izmainījusi, vai nu loader OS(tu neaprakstīji, ko uzstādīt gribēji) vai boot record no kura jāpalaižas os loaderim. Pameklē internetā informāciju kā atjaunot MBR WIN8, domāju ka datus atgūsi, ja nebūsi spēlējies ar partīcijām. gan jau ka instalācijā ir problēma. ir dažas tādas, kas neļauj instalēt uz skaziniekiem, cietajiem diskiem, no flash, jo nav instalācijā iekļauti šie dati. tāpēc arī nekas nenotiek tālāk.
agrāk šāda problēma bija ar linux/windows, jo bija speciāli jātaisa ar master boot record, kas ļauj instalēt no diska/flash, pēcāk to laižot uz skazinieku cieto disku.
pamēģini citu instalāciju, viss ko var ieteikt. ja instalācijas diskā/flash ir visi nepieciešamie master boot recordi, kur ko darīt, tad pat nevajag biosā pārlikt to, no kurienes lasa datus pc startēšanai!
··· Windows 8: Windows instalācija lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Garumzimes Windows 8 (11)
Zinu kas tulit sekos, bet pofig, gribu rakstit ar garumzimem. Izmeginaju viskaut ko, laikam atkal pieladeju kompi ar mesliem, bet nekas nesanak.
Uzliec Latvian(Qwerty) un tad Alt gr+a=ā 8 nevjag vilkt neko,viss jau ir standartā.Gribi garum-mīkstinājum zīmes ar apostrofa taustiņu,liec latvian standart,gribi spaidīt alt,latvian qwerty.
Maina control panelī>language.Uz vajadzīgā uzklikšķina ar peli un ar move up noliek augšā.Lieko vēlams aizvākt.
Kā man tas Windovs 8 RIEBJAS! pats viņš pārkārto,pats sadomā un ņemas ar visādām izmaiņām! Doma...atpakaļ uz WINDOVS 7.
garuzīme uz ALT! nepatīk,ka nākas turēt gan uz alt,gan uz burta!
torrentos WinLat nopumpē, būs labi WinLat maksā tik daudz,cik dārgs ir tavs laiks sameklejot to kādā no torentiem un iekačājot :) ··· Windows 8: Garumzimes Windows 8 lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Microsoft Windows 7 vai 8? (18)
Sveiki! Kādu Microsoft Windows pirkt? 7 vai 8?
W7 noteikti. Gudra tauta runā, ka W7 vai W8.1 Man jau nu ļoti patīk XP, tikai diemžēl viņš neprata strādāt ar vairāk, kā 4 Gb atmiņas, a tas man bija ļoti aktuāli :(

P.S. Savā laikā bija tāds Win 3.11 - ļoti stabila versija, ja kas. Un lielāko vairumu prasību spēja nodrošināt :)
Domāju W7 tev vairs reti kur izdosies nopirkt ! katrai jaunai versijai pašam ir jāaug līdzi, biju laimīga ar veco, bet mans datorguru atteicās kādu no vecajām instalēt :)))) ··· Windows 8: Microsoft Windows 7 vai 8? lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Windows 8 (11)
+ un - salīdzinājumā ar 7-to? Kuram dot priekšroku? Interfeiss var patikt vai ne, tas šoreiz nebūtu svarīgi.
Septītajam pārlecu... :) 8. pilnībā apmierina :) Tā kā nav nekādu skārienjutīgu ekrānu, neredzu iemeslu pāriet no 7. uz 8.

8. viņi pārmudījās un atkal mēģināja lietotājiem iestāstīt, kā viss jādara.

Skārienekrāns ir, protams, atsevišķa tēma.
Kam nav... kam ir... man piemēram ir skārienjūtīgs ekrāns :P -400megi operatīvajai atmiņai, kas tiek izmantoti kretīniskajam metro interfeisam, citādi lielāka daļa iekšu tā pati, kas w7, wXP, w2k un NT4 te ir būtiski, vai priekšroku ir jādod pērkot? ja pirkt, tad protams astoto, jo upgrade no 7 nebūšot. ja nepirkt... un nav lietošanā planšetnieks, tad runa var būt par ērtību. man grūti raksturot "metro" ar vardu "ērti", lietojot desktopu vai laptopu. astotajā ir jaunākas tehnoloģijas, piemēram, uefi nozīmē ātrāku startēšanos. bet ja man ir jāizvēlas starp 2 papildus sekundēm startēšanai un ... metro, startscreen´u. esmu ar mieru gaidīt pus minūti. 8.1 daļēji šo risina.
jaunu pc es ņemtu ar astoto.
··· Windows 8: Windows 8 lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu