Datu nesēju mūžs

Kurai no uzpariktēm paredzat visgarāko mūžu? Es te aizdomājos par disketēm , diskiem, usb un citām informācijas glabāšanas uzpariktēm.Atceros datorēras sākumu, kad pasniedzējs teica-visa informācija jāglabā disketēs- tad tā nekad netiks pazaudēta. Šodien par to smiekli nāk, jo no personīgās pieredzes zinu, ka nav nemaz tik viegli atrast datoru, kurā to disketi iespraust:) Protams, var jau periodiski sekot tehnoloģiju attīstībai un informāciju pārnest uz jaunākiem glabātājiem, bet tomēr, nu kuram no patreiz esošjiem paredzat garāko mūžu?

raimisuh (2010-04-24 21:54)      hdd

lietotajC (2010-04-24 21:57)      no esoshajaam - taa, kas glabaa datus uz atminjas chipiem (Flash atminjas, memory sticks, SD kartes)

naakotnee buus kaut kas, kas mikrotranzistoru vietaa izmantos molekulas, atomus vai pat kvantus.

riks (2010-04-24 21:58)    1 atmiņas štociņus, kameru kartes un vispār tās paļurkas, kuras nesatur mehāniski kustošamies detaļas. optikie diski bija OK, tak padārgi.
ja mūžibai jāglabā, neko labāku, kā iecirst bināros kodus akmenī nevaru ieteikt!

Maverick (2010-04-24 22:02)      Filozofisks jautājums :)
Magnētiskie datu nesēji atkrīt - materiāli ar laiku zaudē magnētiskās spējas
CD tehnoloģijas (CD, DVD, BlueRay) arī nav gluži ideālas - ir redzēts, ka ar laiku nolobās atstarojošā kārtiņa
Izskatās, ka drošākie ir atmiņas čipi - "fleškas", dažādas atmiņas kartes

cilveex (2010-04-24 22:05)      Informācijas nesēji un informācijas glabāji nemaz nav viens un tas pats. Var būt kombinēti, bet nav the same.
Cietņi noteikti ir mirstosa lieta, jo hdd "uzglabāšanas šūna", tās magnetizētās metāla skaidas uz virsmaz, tur tagad ir pienākusi pie robežas, kad samazināt vairs nevar, pirms tam bija sasnieguši lasīšanas galvu kustību ātrumu virs cilindriem.
Čipi(fleši, sdd) arī neder. Nedroši. Tas ir viens no ceļiem, bet tie, kas "bīda" datorzinātni, ir pašā frontendā, to neuzskata par ceļu.
Optiskie neseji? Varbūt. Tur vēl ir kur iet, bet tikai it kā. Viļņa garuma minimums, faktiski, arī ir jau šobrīd sasniegts(noteiktām tehnoloģijām) un sāk ar viheriem kā daudzslāņu diski un tā.
Man šķiet, ka info glabāšana pāries privātuma stadiju, tādā ziņā, ka jo vairāk info uzglabā, jo vairāk samazinās izdevumi uz bitu info. Cilvēki glabās onlainā un vēl kādu laiku vecās un pierastās tehnologijas tur labi kalpos. Vnk audio/video info sāks aizņemt neproporcionāli dārgu vietu uz lietotaju rīcībā esošiem datoriem. Kadu laiku vēl... vairākterabaitu diski mājas datoriem un tā. Bet tur JAU ir sasniegts limits. Tatad vairāk cietņu. Bet tas arī neder. Tos datorus nepirks, vēl vairak, stacionārajos ok, bet porķos tas nerullē. Neviens tādus uzcenojumus nemaksās un te pienāk onlaina glabātuvju loma. Kā būs? Līdzīgi kā pasts. Nevienu tacu tagad neuztrauc, ka viss pasts, gadu sarakste glabajas inbox, gmail vai hotmeilā. Nu arī ar datiem pieradīs.... Tā ir lielāka pētījuma cienīga tema. Nevis oho komentārs.

lapsu_aacis (2010-04-24 22:06)      internetaa, sirsninj, tikai internetaa! nu,ja nepatiik,ka tevi tur kaads kjiiniizers var ieinceeties uzhakot, glabaa augstas kvalitaates dvd rimbuljos.

Abby_ (2010-04-24 22:13)      Manuprāt flash atmiņas datu nesēji dzīvos ilgi. Vai hibrīdi, pa pusei flash, pa pusei HDD. Tuvākā nākotnē noteikti izdomās BIOflash memory. :D

cilveex (2010-04-24 22:17)      Tehnologija kā tāda kļūst neatmaksājimi dārga. Kāpēc tik daudzi hitech ražotāji mirst? Tapec, ka research paliek tik dārgs, ka galaproduktā aizņem tādu atmaksas koeficientu, ka ļoti rets pat globals uzņēmums viens pats ar šo "pavelkas". Paša, paša haiteka spice jau kooperējas, lai cik neticami, bet viņi vairs nav spējīgi pa vienam "urbt" un ir tā, ka izpēti veic sadarbojoties vairākas tech ražotājfirmas.
Cilvēce vispār ir pienākusi pie kādas robežas, kura škir atpalikušos un "priekšējos" tik stipri, ka tie, savā ziņā pat sāk kļūt pat dazādu funkciju biologiskām sugām. Padomā. Cik! stipri atšķiras šodien bušmenis Botsvānā un salinieks mikronēzijā, no visvienkāršākā biroja darbinieka itālijā. Pec patēreta un saražotā. Tur nav tikai par info glabāšanu. Tehnoloģiskās tautas ir dzīvo citā laikā un ritmā. Tas nav tikai par info nesejiem, ja tu tā padomā...

Instigater (2010-04-24 22:18)      Informācija ir jāglabā internetā vairākās vietās. Tas pats Lattelecom saviem klientiem piedāvā bezmaksas vietu, tikai to tā baigi neafišē.

Maverick (2010-04-24 22:19)      Neuzticos nevienam "publiskajam datu nesējam" (inboxi, gmaili u.c.), kas neatrodās manās mājās :)

Šobrīd visa tiešām nozīmīgā informācija atrodās vismaz uz diviem HDD (katrs savā kompī), kā arī - uz CD vai DVD diskiem, kas ieslēgti seifā :)

Maverick_klons_Nr2 (2010-04-24 22:31)      cilveex - es arī par šo tēmu ne vienu vien reizi esmu aizdomājies. Manuprāt cilvēcei drīz būtu jāpāriet citā kvalitātē, kur noteicošais vairs nebūs terabaiti un nanosekundes, jo tas ir strupceļš un nav laimes un pārticības simbols.

Zinātniskās fantastikas rakstnieki ne vienu vien reizi apspēlējuši šo tēmu, ja izdosies sameklēt, izlasi - V. Mihailovs - "Sākotne" :)

cilvex (2010-04-24 22:43)      "Neuzticos nevienam"
Ļoti labi, tava izvēle, bet tūliņ katrs piecminūšu "pīppauzes" video sāks aizņemt pa gigabaitam, ja viņi turpinās trakot ar izšķirtspēju pie esošajiem attēla fiksēšanas veidiem. Un ko? Neviens taču neliec turēt mājās fotoalbumus.
Esmu mazliet Ričarda Stolmana fans, gan jau ira dzirdēts kas tas par putnu, bet tas neliedz redzēt cīņu ar vejdzirnavām. Tas ir tikai laika jautājums.
http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Stallman
ja kādreiz brīvs brīsnis, palasi viņa argumentēto viedokli par claudkompjūtingu un vispār lietam. Incanti. Jā... tikai tas ir komunisms.
Ir jau tā, ka tevis izteiktam viedoklim oponēju, bet ļoti līdzīgi domāju, bet realitāte ir kāda ir... Stallman ir sapņotājs. No citas puses, vai tad ne sapņotāju augļi ir attīstība...
Sciencefikšen un krievu/poļu fantasti vispār man kādu brīdi bija vakaru medusmaize, kad iestājas klusums un var līdzdzīvot. Man liekas tie fantasti vispār bija zinātnieki, tikai mazliet citu uztveres virzību, Dostojevska utopija ir skaidra un loģiska konstrukcija, tikai nepierasta, bet ne tāpēc neloģiska. Labi, meitene uzdeva būtisku jautājumu, kuru var ilgi komentēt. Diezgan.

riks (2010-04-24 23:07)      internāta sterverī tā informācija tāpat jāglabā. pareizajiem CD / DVD atstarojošā kārtiņa vidū un ar to pašu nolobīties nevar. jebkurā gadījumā vērtīgākā informācija jādublē, ja ne jātrublē.

Vikinja (2010-04-24 23:10)      super ideja! bināro kodu ieciršana akmens kolonnā!

fifidrilla (2010-04-25 00:38)      DVD werbatim gold archival esot labākie no diskiem, tikai dārgi. Jebkurš disks pēc laika var pēkšņi nedarboties, tā ir gadījies, jāskatās cik gadiem ir garantija. Un jādublē, protams.
Citi glabā cietajos diskos.
Interneta serveris arī ir variants, man tikai grūti pārkāpt tam, ka bildes kļūst pieejamas jebkuram.

NightFlight (2010-04-25 00:40)      cerigi izskatas visadi FLASH un atminas kartes. respektivi iekartas, kuras nekas mehaniski negriezas un nekustas. un paslaik pieticigais atminas apjoms ir tikai laika jautajums. atceros, ka savulaik pirmajam kompim HDD bija kaut kadi 200 mega(!)baiti...

Vishnu (2010-04-25 02:20)      ko tiesi cienijamais jautatajs grib saglabat? normals cilveks aped, izdzivo un nolaiz poda. parejais jau ir zemapzina utt.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu