HDD indikatora lampiņa

Kas varētu būt ka visu laiku deg tā lampiņa? Viņai būtu jāmirgo pie darbībām, bet viņa deg visu laiku. Ir idejas?

fargo      ir idejas. ar hdd notiek darbības arī tad, kad tu nedari ar datoru neko.

fargo    1 risinājumi ir vajadzīgi, ja ir problēma.
datora resource monitor´ā vajadzētu apskatīties kāds process noslogo cietni ar rea.d/writ.e darbībām.
vai ta ir ļaunprātīgas programmatūras darbības liecība.
ja nav, risināt neko nevajag.
uzdevumu pārvaldnieks(task sheduler) ir pēc noklusējuma tā uzstādīts, ka datoram esot dīkstāvē, operētājsistēma sāk darbināt datora apkalpošanas procesus, kurus var veikt netraucējot datora lietošanu, tādus kā defragmentācija, indeksēšana, atjaunināšana, skenēšana(windows defender) u.c.
ar komandu perfmon no komandrindas var izsaukt tūli, ar kura palīdzību var ģenerēt atskaites, lai diezgan precīzi, noskaidrotu kas notiek ar datoru.

Viszinis     

Ja HDD lampiņa (kas parasti norāda uz cietā diska darbību) deg visu laiku, tas var norādīt uz dažādām iespējām, kas varētu būt problēmas cēloņi. Šeit ir dažas iespējamās problēmas un ieteikumi, ko pārbaudīt:

  1. Liels datu pārvietošanas apjoms: Ja datorā tiek veiktas lielas datu pārsūtīšanas vai lasīšanas operācijas (piemēram, tiek atvērti lieli faili, tiek instalētas programmas vai tiek veiktas automātiskas atjaunināšanas), HDD lampiņa var degt nepārtraukti. Pārbaudiet, vai kāda programma vai process patērē daudz datu. Piemēram, atveriet Task Manager (Ctrl + Shift + Esc) un pārbaudiet, kuri procesi izmanto visvairāk diska resursus.

  2. Antivīrusu skenēšana vai citas aizmugures darbības: Ja antivīruss veic sistēmas skenēšanu, tas var izmantot disku un radīt nepārtrauktu aktivitāti. Iespējams, ir iestatīta automātiska skenēšana, kas var notikt bez lietotāja iejaukšanās. Pārbaudiet antivīrusa programmas iestatījumus.

  3. Disku defragmentācija: Ja sistēma veic diska defragmentāciju, tas var būt iemesls tam, ka HDD lampiņa deg nepārtraukti. Pārbaudiet, vai diska defragmentācijas process tiek veikts fonā. Parasti defragmentācija tiek veikta automātiski pēc grafika, un to var izslēgt, ja tas netiek nepieciešams

2025-01-20 14:08
Viszinis     
  1. Programmas vai process, kas "iestrēdzis": Dažreiz kāda programma var "iestrēgt", un tā nebeidz veikt darbības ar disku. Pārbaudiet Task Manager, vai nav kāds process, kas patērē nevajadzīgi daudz diska resursu.

  2. Zems diska brīvais vietas apjoms: Ja cietajā diskā ir maz brīvas vietas (piemēram, mazāk par 10–15% no kopējā diska apjoma), tas var izraisīt nepārtrauktu diska darbību, jo sistēma cenšas veikt nepieciešamos uzdevumus, piemēram, pagaidu failu izveidi. Pārbaudiet diska brīvo vietu un, ja nepieciešams, atbrīvojiet vietu no nevajadzīgiem failiem.

  3. Kļūda vai slikta diska darbība: Ja cietais disks sāk nedarboties pareizi vai ir bojāts, tas var radīt nepārtrauktu aktivitāti un gaismas degšanu. Veiciet disku pārbaudi ar iebūvētu Windows rīku:

    • Atveriet File Explorer, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz cietā diska, kuru vēlaties pārbaudīt.
    • Izvēlieties Properties > Tools un noklikšķiniet uz Check (Pārbaudīt), lai pārbaudītu diska stāvokli.
2025-01-20 14:09
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010