Mobilā telefona atrašanās vietas noteikšana internetā.

Man ir pamatota aizdoma ka firmas darbinieki darba laikā vairāk laika velta savu personīgo darīšanu kārtošanai nekā firmas interesēm. Kādas ir tehniskās iespējas pēc firmas mobilā tāruņa internetā noteikt darbinieka atrašanās vietu . Par šī jautājuma ētisko pusi šoreiz nerunāsim.

barbarosa9 (2009-10-29 18:43)      Eetiski ne eetiski, bet vai tas ir likumiigi?

andzja1 (2009-10-29 18:56)  1   Gadās, kad ļoti gribās, tas pakalpojums ko netā reklamē - ķer āžus, ķipa mani un ir gan jau vēl. sūti īsziņu, atnāk paldies ka izmantojat mūsu pakalpojumu, apstipriniet maksājumu, un numurs uz kuru jāsūta "OK", un tā atkal un ...... viena īsziņa maksā ap divi, vai trīs lati, es apstiprināju maksājumu! mēneša bilancē dabūju apmēram 5 latus un pvn. nu ko, no kļudām jāmācas.

Tu_saki (2009-10-29 18:59)      ...ja darbs padarīts, tad lai kārto savas. Ja nepadarīts...meklējam citus. Šis jautājums ir aktuālāks poicijai un greizsirdīgiem lauleņiem (-ēm) Mnprāt...

lietotajC (2009-10-29 19:13)      GPS izsekoshanas pakalpojums ietaupiis gan degvielas izmaksas, gan darbaspeeka izmaksas.

barbarosa9 (2009-10-29 19:13)  1   Mani arii dara aizdomiigu jautaajuma formuleejums:)
Ja darbinieki izdara savu darbu, izpilda to kvalitatiivi, tad tieshaam vinji veel buutu jaachakaree?
es, protams, njemu savus vaardus atpakalj, ja darba specifika ir ne taada, kaadu es iedomaajos, un darbinieku pienaakums ir atrasties kaut kur uz vietas, vai kustiibaa, kas paredz firmas intereshu celshanu.
Tehniski jau ir iespeejams vinjiem visiem sapihaat dreebees noklausiishanaas vaboliites:)

cilvex (2009-10-29 19:15)  2 1 Iespējas ir, es tā smalki nezinu, bet ir tāds gūglas pakalpojums, saucas "Google Maps with My Location", vai tas darbojas arī te, to es nezinu, bet visas tās fiškas ir uz džīpīesa balstītas, tāpēc varbūt vari izmantot, te>
http://www.google.com/mobile/gmm/mylocation/

vēl ir šāda feņka>
http://www.findme.lv/faq/faq1.html

varbūt tas ir tas, ko tev vajag.

Vēl man liekas, ka ir jābūt arī citām progām piekš mobilajiem, kuras tādā veidā nosaka atrašanās vietu telefoniem. Pats pagūglē pēc aclēgvārdiem -
gps location mobile tracker , piemēram.

ir arī kaut kādi online servisi, kā strāda nezinu, mēģini>
http://www.themobiletracker.com/russian/index.html

un darbā ir jāstrādā, punkc!

smaps (2009-10-29 19:36)      Ja darbinieki izmanto dienesta autiņus, ieteiktu iečekot www.izseko.lv, turklāt, bez izsekošanas, tu ir vēl dažas noderīgas fīčas. Totālā kontrole mļin.:P

Hara (2009-10-29 19:40)      Manuprāt tam domātas transporta atskaites jeb ceļazīmes jeb kā viņas tur sauca, katrā ziņa tā vismaz civilizētie dara. Pēc tam seko normatīvi. Jebkuru darbu var izmērīt un nonormēt un māžonis ir tas kas to apstrīdēs. Brauc pats un dari to darbu teiksim - piecas dienas, vai mēnesi - atkarībā no pacietības, un sīki pieraksti. Iegūsi kautkādu vidējo rezultātu, cik laika un benzīna nepieciešams tik un tik pirtsslotu realizācijai, piemēram litrs benzīna uz 5 slotām. Nu un ja Tavs cienījamais uzraugāmais to dara ar litru benzīna uz divām slotām, ir skaidrs, ka viņš vai nu šmauc, vai nu nekam neder.

Satan (2009-10-29 19:42)      barbarosa9 (2009-10-29 19:13) viedoklis
Mani arii dara aizdomiigu jautaajuma formuleejums:)
Ja darbinieki izdara savu darbu, izpilda to kvalitatiivi, tad tieshaam vinji veel buutu jaachakaree?
===================
Protams.
Ja maksā par stundām.
Ja darba laikā var bezjēgā gvelzt pa mob+sēdēt netā,tad var atrast papild darbus.Slotu rokā.

zaulons (2009-10-29 19:50)      Javeic triangulācija, bet likumīgā ceļā to veikt caur operātoru būs praktiski neiespējami, nelikumīgā iespējami bet nav lēti, un nedomāju ka tas atmaksāsies, jo ka ne kā nelikumīgā ceļā ir pārkāpjamas ne tikai meklējamā tiesības bet ari uzlaužama operātora sistēma.

marmorakaraliene (2009-10-29 19:58)      Man, savukārt, ir aizdomas, ka firmā klibo darba organizācija un loģistika.
Šinī sakarībā jautājums - vai darbiniekam tiek izsniegtas 100 slotas ar uzdevumu - realizē, kur gribi? Vai arī darbiniekam ir 100 klientu adreses, kuriem jānogādā pa vienai slotai un šīs 100 adreses/klientus darbinieks jau laikus nodrošinājis?

migla_migla (2009-10-29 20:18)      satan, pirmkaart iemaacies izlasiit tekstu liidz galam, otrkaatr-uztvert to.Varbuut sapratiisi, ka es teicu to pashu ko tu, tikai citiem vaardiem.bet tu izlasi komentaara pirmo dalju un-aidaa!

Man atkal taads piemeers-ir celtnieciibas objekts, ir noteikts laiks, kaadaa objekts jaapabeidz.Maksaats tiek par padariito darbu.Darbiniekiem izsniegtaa degviela apreekjinaata.Vaardu sakot, sheit viss ir noticis kaa piemeera peec uzrakstiija Hara .Kaadas pretenzijas var buut pret darbiniekiem, ja vinji objektu pabeidz laikaa, un izdara to atbilstoshi kvalitatiivi.Reizeem vinji straadaa arii briivdienaas 2 iemeslu peec-veelas vairaak briiva laika perspektiivaa, vai veelas njet naakamo objektu, lai vairaak nopelniitu.
Reizeem straadnieki panjem ilgaaku darba dienu nedeeljas garuma, lai piektdienu piekjertu klaat.
Kas te slikts? Lai sauljojas.

gultaskaraliene (2009-10-29 20:25)      Es arī pabrīnījos, kā var šādi organizēt biznesu. Braukā kur gribi, dari, ko gribi un arī nekāda laika kontrole... Tad nav jābrīnās, ka kāds neapzinīgais prāts to izmantos ļaunprātīgi.

jollyroger (2009-10-29 20:53)      ir arii tada lieta, kaa GPS un GSM jammeri, taa kaa sekojiet cik gribat:P

lietotajC (2009-10-29 21:02)      -> jollyroger:

Dzhammers-huj@mmers. GPS monitoringa gadiijumaa, attieciigais interesents, jebshu priekshnieks, vakaraa apskatiisies marshrutu un ja regulaari buus datu neesamiiba, advancotajam darbiniekam peekhsnji paraadiisies aarkaartiigi daudz briiva laika. esmu dzirdeejis atsauksmes par GPS monitoringa ieriiceem uznjeemumos - taas atpelnaas acumirklii.

jollyroger (2009-10-29 21:24)      vajag to lietot taa, ka near rasties aizdomas, galu galaa @ppist var jebko

marmorakaraliene (2009-10-29 23:03)      Un vēl, ja ir "aizdoma ka firmas darbinieki darba laikā vairāk laika velta savu personīgo darīšanu kārtošanai nekā firmas interesēm", tad nu kopējās lietas labad vajadzētu pievērsties darbiniekiem personīgi un izrunāties. Vēl jau varētu šo un to ieteikt, taču pēc sarakstes PK spriežot, cilvim nav intereses, sak, viņa bizesu nosperšot, kaut gan, ja jau tie darbinieki tik nešpetni uzvedas, tad jau biznesa ideja ir piesavināta. Un ne jau GPS būs tā, kas mainīs attieksmi un darbinieku uzvedību.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu