Vai novecojis Windows ir slikts?

Ir tā viena publikas daļa, kas vienmēr baigi cepās vai tas w 8.1 ir labāks par w 8 vai tomēr sliktāks par w 10 vai tomēr w 95 ir labāks par w 7 vai tomēr professional ir labāks par ultimatebla bla... Vai man taisīt w vai tomēr w tāds un tāds ir labāks vai sliktāks?
Kas tā par publiku, kam ir tā novirze vienmēr sacīt - jo vecāks, sūdīgāks, jo neapdeitotāks, vājāks, neaizsargātāks, tizlāks - jo labāks!
Jautājums jau nav par specifisku hardware vai software, kura vienkārši nav savienojama ar attiecīgo jaunāko vindows. Jautājums ir par to, kas tiem ļaudīm kaiš, kuri vienmēr pasludina par svētu produktu kautko aizvēsturisku un nelietojamu, bet piemēram w 10 vai w 8.1 kā kautko ļaunu, neadekvātu un nelietojamu! Tagad saka w 10 tas ir sliktākais, kas var būt. Paiet 7 gadi, iznāk windows 20, šie teiks - tas gan ir nelietojams windows, toties man ir w 10, tas ir vislabākais!

Steamroller (2015-07-28 07:06)      Nezinu gan, ko īsti ar tām jaunajām windām iesākt. Jo tālāk, jo samuģītāki un nestabilāki viņi kļūst, vienmēr kaut kas karas, vienmēr kaut ko mēģina labot, un tā arī nesalabo, vienmēr kaut kas nepietiek vai arī ir par daudz. Personīgi es ar lielu sevis pierunāšanu pārgāju no XP un 7, un izmantoju to tikai tad, ja jādarbojas ar kādu ofisa programmu vai, piemēram fotošopu. Ikdienā es jau sen ņemos ar ubuntu, un līdz ar to ir atkritušas mūžīgās problēmas, kas nāk līdzi visam, ko radījis mikrosofts.

Ivans_neBargais (2015-07-28 08:21)    2 Tādi matu skaldītāji un krāniņu mērītāji ir jebkurā jomā, un tam nav nekāda sakara ar datoriem.

av2 (2015-07-28 08:56)      labriit, katraa sfeeraa specialisti savaa zinnia tak cepaas par vissu ko. Gan par autinniem, gan llocceneem, gan par maakslu , gan par ...jebko.
Bet tiessi OS izveelee tiessaam ir ....nu tiiri praktiski intresse kam ir prieksrociibas, kam ir truukumi. Personiigi lietoju gan Apple, gan XP, gan WIN7 , un 8. ( paarsvara Apple un WIN7 ) Neredzu lielu sskkirbu. Priekss manis vajadziibaam vismaz vissas iet , kaa puulkstenis !
Teikssu iisi taa, audio/video - protams Apple. Paareejais viss WIN7 ar I7 proci un kaartiigu MB - ideaalas sisteemas.
Bet lai par to vissu ceptos,ko pieraadiitu kaadam , nu nee, man ir intresantakas lietas ko dariit.

fargo (2015-07-28 10:16)    1 jāsāk ar to, ka windows panākumu iemesls nav vis ģeniāla programmatūra vai dizains, bet mārketings. dažādos veidos panāktais monopolstāvoklis attiecīgajā IT nišā.

"ģeniālās" microsoft nostājas, ka internetam nebūs nākotnes sekas bija dramatiskas. radītās programmatūras drošība daudzlietotāju vidē... tās nebija. tika radīta vesela sērija failu sistēmu, kurās nevarēja noteikt lietotāju privilēģijas, nebija iespējams uzstādīt drošības režīmus. rezultāts.
vismaz piektā daļa cilvēces, nu jau 20 gadu garumā, tieši vai pastarpinati bija cietusi veselām datorvīrusu epidēmijām deviņdesmitajos gados.
dēļ tā, ka pašā pamatā windows operētājsistēma, tās failu sistēma, nebija paredzēta interneta videi, windows op.sistēmas darbinātie datori bija ļoti viegli mērķi ļaundabīgām darbībām, kā rezultatā desmitiem miljonu datoru visā pasaulē kļuva par vieglu upuri hakeru uzbrukumiem un kļuva par zombijdatoriem, kuri izplatīja datorvīrusu epidēmijas burtiski diennakšu laikā.

mēs varam daudz lasīt, cik miscroft vadība ir kļuvusi bagāta. bet cik zaudējumu viņu darbibas sekas ir radījušas? dzima vesela IT industrija, miljardu dolāru vērtībā. uz antivīrusiem bija spiesti tērēties gan privātie lietotāji, gan valsts iestādes. nemaz nerunājot par tiešiem datu zudumiem, zaudējumiem par bojājumu novēršanu un nespēju pilnvērtīgi lietot IT infrastruktūru.

tas ir par to, ka nebūt viss jaunais ir kaut kas labs. gadi pagāja, līdz tāds produkts kā xp, kļuva kaut cik droši lietojams.

kas attiecas uz interfeisu, tad problēma ar windows 8 ir tā, ka tās dizains ir domāts planšetdatoriem, skārienjūtīgu ekrānu datoriem. tās parādīšanās laikā, tikai neliela daļa datoru bija šādi aprīkoti. lielākajai daļai datoru lietotāju šāds interfeiss radīja tikai problēmas.
un atkal, šāds dizaina lēmums bija microsoft ideju "ģēniju" veidots. jo viņuprāt, galda datoriem un portatīvajiem datoriem nav nākotnes.
vai šoreiz miscrosoft "ņuhs" būs savādāks, kā bi

fargo (2015-07-28 10:16)      vai šoreiz miscrosoft "ņuhs" būs savādāks, kā bija 20 gadus atpakaļ? redzēs. jebkurā gadījumā, pat stratēģiskas kļūdas gadījumā, seku ziņā problēmas būs daudz mazākas, ka 20 gadu garumā internetu apsēdušas vīrusu epidēmiju problēmas.

Spicis (2015-07-28 11:23)    2 EEEE, kur Tev ķobī tāda putra maļas? Mums ir brīvvalsts - katrs var paust savas (kaut iedēstītas) domas par jebkuru jautājumu (izņemot pretlikumīgus) brīvi! Nepatīk, nelasi: nepiedalies - bez Tevis būs sajūsmināto fanu atliku likām. :)

fargo_pa (2015-07-28 11:34)      nezinu, kāda tev darīšana. es stāstu par principu, ka ne viss jaunais automātiksi ir labs ar piemēru no tevis paša ņemtās op.sistēmas vēstures.

kas attiecas uz windows 8 interfeisu, tad tas ir dīvaini, ka tu domā, tas dažu ohoistu dēļ miscrofot savā desmitajā versijā atgrieza sākumpogu "start" atpakaļ. ohoistiem, acīmredzot, ir milzu ietekme uz ms korporāciju.
starp citu, steven sinofsky, interfeisa "garīgais tēvs", pameta windows izstrādes līdera posteni. gan ne pogas dēļ, bet dēļ konflikta ar balmeru. tomēr, fakts ir "uz sejas", "start" poga ir atpakaļ, autors prom. ohoistu žēlabas par interfeisu ņemtas vērā.
/sarcasm off/ lietotaju neapmierinātība ar windows 8 interfeisu bija ļoti liela. rezultāts, bija windows 8.1 un windows 10 interfeisa izmaiņas, lai tas kļūtu draudzīgāks ne-planšet/mobilo datoru īpašniekiem.

kriss15 (2015-07-28 12:17)      EEEE: "windovsam antivīruss mūsdienās sen jau nav vajadzīgs". Tīri tehniski kļūdies :)
Kopš Win8 versijas tajā ir integrēts Microsoft veidotais antivīruss, kuru iepriekšējām versijām varēja lejupielādēt kā Microsoft Security Essentials.
Pārējie strīdi jau ir tīri subjektīvas attieksmes... Bieži vien smieklīgas liekas Linux vai Mac operētājsistēmu slavinājumi. Ar vīrusu drošību ir pavisam elementāra lieta - ja vairāk par 70-80% lietotāju sāks lietot kādu no tām, tad agri vai vēlu parādīsies tās pašas problēmas, kas windowsam. Ja kāds gribēs veikt mērķuzbrukumu konkrēta lietotāja datora, tad tas tiks izdarīts neatkarīgi no izmantojamās operētājsistēmas. Katrai no tām ir savas ievainojamības. Savukārt visi tie vīrusi arī ir sava veida masveida produkcija un to mērķauditorija ir OS, kura ir lielākās lietotāju datoros. Viss darbojas pēc elementāras loģikas principiem.
Savukārt dizains ir subjektīva lieta. Piemēram, win8 tika aizvākts lietotājiem ierastā ´start´ poga. Spriežot pēc visai ātri izlaistā atjauninājuma uz win8.1 Microsoft faktiski atzina savu kļūdīšanos un win10 jau sākotnējā versijā nāk ar ierasto programmu izvēlni+īsinājumizvēļņu bloku. Tā ka viss pamazām mainās, saglabājot kaut kādas ierastās lietas. Bet strīdi un mērīšanās bija un būs - vajag tak cilvēkiem par kaut ko parunāties :)

janisb (2015-07-28 16:04)    1 1) cepas tikai tie, kam nav poņas par to kas lācīti vēderā
2) Ja domā ka 8.x labāks par w7 vai xp tad paskaties pēdējo gadu CVE datubāzi, redzēsi ka vieni un tie paši gļuki ir visai produktu līnijai
3) Microsoft vienmēr ir alfas uzdevis par betām, bet betas tirgojis nost, pēc 1. servispakas MS OS jau var likt cilvēki, kam drošība nav pēdējā vietā
4) W8 ir atsevišķš stāsts - neveiksmīgs mēģinājums galada datora osam izmantot planšetēm paredzētu interfeisu, un izcūkot 300+ MB operatīvās atmiņas
5) Microsoft antivīruss diemžēl 20% malwares palaiž garām uzražot malwari kas uzliksies uz win 8 un netiks likvidēta ar iebūvēto antivirusu var pat skriptkidijs ar 3..4 tooļu palīdzību.

Suņi rej bet hakeri drāž tālāk :D

fargo (2015-07-28 18:27)    1 "EEEE (2015-07-28 15:22) jautājuma autora komentārs
man ir w 8.1, nekur starta poga nav pazudusi.
tas tikai apstiprina, ka ohoisti lieto nelicencēto kreiso windows bez update, un tad sūdzās, ka kautkas neiet."

8.0 pogas nebija, 8.1 versijā interfeisa bezpogas "risinājums" tika daļēji labots.

un es tev varu vien ieteikt, līdzīgi kā tēmā par jogu, lai tu seko pats savam ieteikumam un nebāzies tēmās, kuras jēdz pavirši un tās apspriežot izturies kā jauns kucēns.

chaachaa (2015-07-30 00:40)      te jau liekas, ka ir tā: ja kaimiņš brauc ar jaunu auto, MAN ARĪ VAJAG. bara instinkts, ko lobē visur, liek visiem lietot to, ko vairums. individuālitātei kā tādai ir jāizzūd, jo redz, naudas vilciens savādāk nebrauks vairs Microsoft virzienā, kas arī būs nepatīkami daudziem.
par windows kā OS (operētājsistēmu) uztraucas tikai tie, kas to lieto, nevienam no linux lietotājiem šitāda murga nav. open source programmatūra = zelta ceļš, kam ir nākotne, nevis monopola k**as. :)
piemēru pateikšu, windows 8 updeits uz win 8.1 nokāra samsung portatīvo; garantijā aizvests tika, tur pateica, ka redz, samsung neko nemaksā par šādu ķibeli (win 8.1 sakarā bios nomira notebookam), maksā. bet pirms tam neko neinformēja. sanāca samaksāt pusi no notebook vērtības, lai dabūtu to atpakaļ. rezultāts un ideja - visi win ir ctrl+alt+nafigpalogu ārā! :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu